کد خبر : 1872236 | 05 اسفند 1401 ساعت 17:09 | 36.3K بازدید | 32 دیدگاه

بازیکنان خارجی ارزان‌تر از بازیکنان داخلی هستند

درخواست زنوزی: لیست بزرگسالان را 24 نفره کنید!

محمدرضا زنوزی می‌گوید علاوه بر 20 بازیکن بزرگسال، سازمان لیگ باید سهمیه جذب چهار بازیکن خارجی را هم بدهد.

درخواست زنوزی: لیست بزرگسالان را 24 نفره کنید!

به گزارش "ورزش سه"، مالک باشگاه تراکتور که پس از نتایج موفقیت‌آمیز اخیر تیم تراکتور بیشتر در رسانه‌ها حضور پیدا می‌کند، امروز در برنامه «ورزش و مردم» حاضر شد و به سؤالات پیمان یوسفی پاسخ داد.

* مدیران دولتی ما را دور می‌زنند
در همه جای دنیا در تمامی حوزه‌ها همچون صنعت و خدمات، بخش خصوصی توان رقابت با بخش دولتی را ندارد؛ چرا که باشگاه‌های دولتی به راحتی از جیب دولت و مردم شارژ مالی می‌شوند و عین خیالشان هم نیست. مدیران‌ دولتی فقط به فکر امروز هستند تا هواداران علیهشان حرف نزنند، فقط به این موضوع توجه دارند که پشت سرشان حرف و حدیثی نباشد. نحوه هزینه‌کرد و صرفه‌جویی برایشان مهم نیست و به راحتی بخش خصوصی را دور می‌زنند.

* مجوز چهار بازیکن خارجی بدهید
ما با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال به مشکلات باشگاه‌های خصوصی اشاره کرده‌ایم. در اقتصاد، میزان عرضه و تقاضا رابطه مستقیمی با قیمت دارد. به عنوان مثال، هر باشگاه لیگ برتری می‌تواند حداکثر از ۲۰ بازیکن بزرگسال استفاده کند که با احتساب ۱۶ تیم‌ لیگ برتری، ۳۲۰ بازیکن بزرگسال در لیگ برتر ایران شاغل هستند که برای متعادل کردن بازار، باید علاوه بر این تعداد بازیکن، مجوز جذب سه الی چهار بازیکن خارجی هم به تیم‌ها اضافه شود تا علاوه بر کنترل قیمت‌ها، کیفیت لیگ برتر نیز افزایش یابد؛ در این صورت در بازی‌های آسیایی نیز حرفی برای گفتن خواهیم داشت؛ البته به شرطی که بازیکنان خارجی باکیفیتی وارد فوتبال مان شوند.

1655321

* تیم‌های خصوصی سراغ بازیکنان بی‌کیفیت نمی‌روند
تیم‌های خصوصی اهدافی دارند که باعث می‌شود به دنبال بازیکن بی‌کیفیت خارجی نروند. البته در برخی موارد اشتباهاتی رخ می‌دهد و من هم در این زمینه اشتباه کرده‌ام؛ با این حال تمامی بازیکنان خارجی‌ای که طی این سال‌ها جذب کرده‌ایم باکیفیت بوده‌اند و تنها چند نفر از آنان با ما به مشکل خورده‌اند و یا نتوانسته‌اند اینجا بمانند.

* دستمزد بازیکنان خارجی ما کمتر از داخلی‌هاست
ریکاردو آلوز به عنوان بهترین بازیکن لیگ در اختیار ماست و صفا هادی و گوستاوو هم بسیار باکیفیت هستند و اخیرا یک بازیکن خارجی دیگر هم جذب کرده‌ایم. دستمزد این بازیکنان خارجی با این قیمت دلار، بازهم از دستمزد بازیکنان داخلی پایین‌تر است.

* درآمد ثابت است اما هزینه‌ها دو سه برابر می‌شود
درآمد تیم‌ها حتی پنج‌درصد از هزینه‌ها را کفاف نمی‌دهد؛ چون خبری از درآمدهای ناشی از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی نیست. پس مسئولان در چنین وضعیتی برای کنترل بازار و کاهش هزینه‌ها باید قوانینی تدوین کنند. نمی‌شود که هر سال هزینه‌ها دو الی سه برابر افزایش پیدا کند و در سوی دیگر درآمد ثابت باشد.

دیدگاهها