کد خبر : 1897358 | 05 فروردين 1402 ساعت 04:00 | 21.2K بازدید | 7 دیدگاه

درخشان: تیم ملی موفق می‌شود نه شخص قلعه‌نویی

مگر ما به دنبال این هستیم آقای قلعه‌نویی موفق شود؟ ما به دنبال این هستیم تیم ملی موفق شود.

درخشان: تیم ملی موفق می‌شود نه شخص قلعه‌نویی

به گزارش “ورزش سه”، حمید درخشان ستاره و سرمربی سابق پرسپولیس  در مورد دیدار ایران و روسیه و تساوی این دو تیم گفت: تیم ما قبل از جام ملت‌ها باید حداقل ده بازی تدارکاتی کند و سرمربی بداند که چه ابزاری دارد و از چه ابزاری کجا استفاده کند و نوع سیستم و تغییر آن را بررسی کند.  حریف ما هم از نظر فیزیکی قوی بود. بچه‌ها خیلی خوب تلاش کردند، اما یک‌سری اشکالات داریم که کم کم برطرف خواهد شد. معیار بازی تدارکاتی برد و ‌‌باخت نیست. ارزیابی‌اش برای سرمربی مهم است که از چه بازیکنانی در چه پست‌هایی استفاده کند.این نمایش برای بازی اول بد نبود. 
او درباره حضور قلعه‌نویی روی نیمکت تیم ملی هم گفت: هر کسی یک‌سری موافق ‌و‌ یک‌سری مخالف دارد، اما چیزی که مهم است چون مربی داخلی است باید کمک کنیم تا تیم ملی موفق شود. مگر ما به دنبال این هستیم آقای قلعه‌نویی موفق شود؟ ما به دنبال این هستیم تیم ملی موفق شود. چه کسی باید آقای قلعه‌نویی را کمک کند؟ کسانی که دوروبر فوتبال هستند. فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها همه باید همکاری کنیم تا این مربی موفق شود. موفقیت ایشان تضمین مربیان داخلی است. 
درخشان در مورد فوتبال هجومی تیم ملی بر خلاف زمان کی‌روش که دفاعی بازی می‌کرد گفت: آقای کی‌روش در کلمبیا و مصر همین وضعیت را داشت ‌‌و‌ نتوانست موفق شود و در تیم ملی ما هم زیاد موفق نبود. جذابیت فوتبال به این است حمله و گل رد و‌ بدل کنی و‌ فلسفه حمله کردن هم خیلی بحث گسترده‌ای است. باید برنامه‌ریزی داشته باشی و کار کنی. زیبایی‌های فوتبال به حمله کردن است و من امیدوارم این فرم هجومی تیم ملی همیشگی باشد. 
سرمربی سابق پرسپولیس یکی از موافقین حضور رامین رضاییان در پست دفاع راست است. او می‌گوید: در پستی که او‌ بازی می‌کند ما محرمی را داریم. ما در هر پستی دو بازیکن با کیفیت این مدلی داشته باشیم عملکرد خوبی خواهیم داشت. رامین هم خیلی خوب بازی کرد. او در جام جهانی و خارج از کشور بازی کرده و تجربه دارد و الان موقع بهره‌برداری است.

دیدگاهها