کد خبر : 1897694 | 07 فروردين 1402 ساعت 10:42 | 377K بازدید | 11 دیدگاه

اولین استعفای حرفه‌ای امیر قلعه‌نویی

امیر قلعه نویی سرمربی این روزهای تیم ملی ایران کار مربیگری از کشاورز تهران شروع کرد

اولین استعفای حرفه‌ای امیر قلعه‌نویی

به گزارش " ورزش سه "، مرد اول نیمکت فوتبال ایران در این روزها، کار مربیگری را به صورت رسمی از سال 79 شروع کرد. در آن روزها که امیر قلعه نویی 37 سال سن داشت سرمربیگری تیم کشاورز را به عهده داشت، ژنرال آبی‌ها که برای تجربه اندوزی قبل از آغاز مربیگریش مدت کوتاهی را به آلمان رفته بود و در تمرینات بایر لورکوزن تیم این روزهای سردار آزمون شرکت می‌کرد تا به تجربیات خودش اضافه کند، در اولین حضورش زیاد موفق نبود و خیلی زود از کشاورز کنار کشید. 

در فروردین سال 79 بود که قلعه نویی به همراه حمید ملک احمدی کمک خود از کشاورز کنار رفتند تا این تیم بدون این دو نفر در بازی خود در جام حذفی به مصاف استقلال برود. نبردی که در روز اول اردیبهشت برگزار شد و استقلال موفق شد با گل وقت‌های اضافه ستار همدانی این تیم را شکست دهد و به مرحله بعدی رقابت‌های حذفی صعود کند. آبی‌ها در آن سال بعد از حذف کشاورز، ایرسوتر نوشهر و سایپا را هم از پیش رو برداشتند تا با شکست بهمن در فینال قهرمان جام حذفی ایران شوند.

قلعه نویی بعد از استعفا از کشاورز به برق تهران پیوست و مدت کوتاهی در اهواز سرمربیگری استقلال را به عهده گرفت و سپس به استقلال آمد تا پروژه سه ساله اش را که به قهرمانی ختم شد در استقلال پیاده کند.

دیدگاهها