کد خبر : 1897733 | 07 فروردين 1402 ساعت 14:46 | 20.1K بازدید | 2 دیدگاه

اولتیماتوم سرمربی مجارستان: سنگ کاغذ قیچی ممنوع!

مارکو روسی، سرمربی تیم ملی مجارستان با رد ابتکار ستاره های این تیم برای تعیین زننده پنالتی، دومینیک سوبوسلای را به عنوان پنالتی‌زن اول تعیین کرد.

اولتیماتوم سرمربی مجارستان: سنگ کاغذ قیچی ممنوع!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی مجارستان امشب در یکی از بازی‌های مقدماتی یورو 2024 میزبان بلغارستان در بوداپست است. در صورت اعلام پنالتی برای مجارها، دومینیک سوبوسلای پشت ضربه خواهد ایستاد. این تاکید مارکو روسی به شاگردانش بعد از ابتکار بحث برانگیز اخیر آنها برای تعیین پنالتی‌زن است.

جمعه گذشته تیم ملی مجارستان با یک گل از سد استونی گذشت. 20 دقیقه به پایان تین دیدار مانده بود که داور یک پنالتی برای مجارستان اعلام کرد. در اقدامی جالب و کمتر دیده شده در فوتبال حرفه‌ای سالای و سوبوسلای با هم سنگ، کاغذ، قیچی بازی کردند تا بازیکنی که قرار بود پشت ضربه قرار بگیرد مشخص شود.

با وجود اینکه سالای به عنوان برنده سنگ کاغذ قیچی این پنالتی را گل کرد و مجارستان بازی را برد اما مارکو روسی به شدت از کاری که ستاره های تیمش برای تعیین پنالتی‌زن انجام داده بودند انتقاد کرد. 

1836007

او در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی گفت: «اگر این اتفاق زمانی رخ داده بود که بازی 0-3 بود، من هم کاملا درکش می‌کردم اما ما فقط با یک گل جلو بودیم و چنین رفتاری غیرمسئولانه بود. من درباره این موضوع با سوبوسلای صحبت کرده بودم. امیدوارم این اتفاق بار دیگر در آینده رخ ندهد چون اگر بازیکنان استونی گل مساوی را می‌زدند، من واقعا ناراحت می‌شدم. حتی با این که این دیدار دوستانه بود.»

برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقی روسی در تمرینات پیش از بازی با بلغارستان که از حساسیت بسیار بالایی برای صعود به یورو 2024 برخوردار است به طور کامل سنگ کاغذ قیچی را ممنوع و به شاگردانش تاکید کرد که در صورت اعلام پنالتی، تحت هر شرایطی اگر سوبوسلای در زمین باشد او زننده پنالتی خواهد بود.

1836006

دیدگاهها