کد خبر : 1897986 | 09 فروردين 1402 ساعت 05:00 | 22.9K بازدید | 8 دیدگاه

چالش برای انتخاب جایگزین مهری در خط میانی

ابهام بزرگی که ذهن ساپینتو را مشغول کرده است

ریکاردو ساپینتو به دنبال انتخاب یک مهره قابل اعتماد جهت حضور در ترکیب آبی‌هاست؛ چرا که سعید مهری به دلیل محرومیت، این بازی را از دست داده است.

ابهام بزرگی که ذهن ساپینتو را مشغول کرده است

به گزارش "ورزش سه"، پس از تعطیلی هجده روزه، بازی‌های لیگ برتر عصر پنجشنبه، دهم فروردین، از سر گرفته می‌شود. در یکی از دیدارهای حساس این هفته و در روز جمعه استقلال مدعی در ورزشگاه آزادی میزبان ذوب آهن اصفهان خواهد بود. ریکاردو ساپینتو که از هفته شانزدهم ترکیب ایده‌ال و ثابت خود را پیدا کرده، در این دیدار با یک چالش مواجه است.

سعید مهری که در کنار آرش رضاوند و یک گام جلوتر از روزبه چشمی، یکی از اضلاع مثلت خط میانی استقلال است، با دریافت کارت زرد مقابل فولاد، از این بازی محروم شد. حالا ساپینتو باید به فکر یک بازیکن جانشین برای حضور در ترکیب اصلی تیمش باشد.

مهدی‌پور به ترکیب باز می‌گردد؟
بهترین پاسور استقلال در لیگ بیست و یکم، اگرچه در هفته دوم لیگ برتر با به ثمر رساندن یک گل و دادن یک پاس گل زمینه‌ساز کامبک تیمش در انزلی شد، اما پس از آن بازی هرگز نتوانست بازی‌های خوب خود در فصل گذشته را تکرار کند. مهدی‌پور که وقت‌های اضافه دیدار مقابل تراکتور در جام حذفی دچار مصدومیت شد، بازی‌های زیادی را در این فصل از دست داده است. حالا پس از پایان دوران نقاهت خود و همچنین چهارکارته شدن سعید مهری، او این شانس را دارد که پس از مدت‌ها برای استقلال به میدان برود.

1836526

نیک‌نفس‌، آلترناتیو دوم!
یکی از نکات مثبت و قابل توجه استقلال تحت هدایت ساپینتو، آمادگی اکثریت قریب به اتفاق نفراتش و راندمان بالای بازیکنان ذخیره پس از ورود به زمین است.

زبیر نیک‌نفس، یکی از مهره‌های ثابت فرهاد مجیدی در فصل گذشته، با روی فرم آمدن روزبه چشمی و عملکرد قابل تحسین او، به نیمکت تبعید شد.

1836525

نیک‌نفس که یک هافبک دفاعی است، تجربه بازی در پست هافبک باکس تو باکس را هم در کارنامه دارد، به همین دلیل این احتمال نیز وجود دارد که او جای مهری را در ترکیب بگیرد.

ساپینتو بلاخره به صادقی اعتماد می‌کند؟
بدیهی است که باید به سلیقه مربیان در انتخاب نفرات احترام گذاشت، اما گاهی میدان ندادن به بعضی از بازیکنان علامت سوال بزرگی را در اذهان عمومی به وجود می‌آورد، به عنوان مثال، امیرعلی صادقی، هافبک و وینگر جوان استقلال.

1836527

این بازیکن جوان که در اصل یک وینگر است، در دیدارهای تدارکاتی پیش فصل یکی از بازیکنان آماده استقلال بوده و حتی از سوی کارلوس کی‌روش به تیم ملی هم فراخوانده شد. با توجه به پست تخصصی صادقی، بعید به نظر می‌رسد ساپینتو از او به عنوان مهره شماره ۸ ترکیب خود استفاده کند.

زواری در انتظار فرصتی دوباره
دقایق واپسین وقت‌های اضافه دیدار استقلال و تراکتور بود که مهدی‌پور زمین بازی را ترک کرد و جای خود را زواری داد. این هافبک جوان در حضور چند دقیقه‌ای خود با قدرت حفظ توپ بالا و به گردش در آوردن آن، توانست به برتری تیمش کمک کند.

1836523

هر چند که شانس به میدان رفتن نیک‌نفس و مهدی‌پور بیشتر از او به نظر می‌رسد، اما حضور زواری در ترکیب ثابت استقلال به هیچ وجه متعجب‌کننده نیست.

حامدی‌فر در پست غیرتخصصی؟
ساپینتو علاوه بر این نفرات، نام امید حامدی‌فر را هم در اسکوادش می‌بیند، اما با توجه به خصوصیات تدافعی او و عدم آشنایی‌اش با بازی در پست هافبک باکس تو باکس، این بازیکن آینده‌دار نمی‌تواند مهره چندان مناسبی برای خلأ خط میانی استقلال در این دیدار باشد.

باید تا روز جمعه منتظر ماند و دید که بالاخره انتخاب ساپینتو برای حضور در ترکیب استقلال و بازی در خط میانی، کدام یک از نفرات ذکر شده است.

1836524

دیدگاهها