کد خبر : 1898027 | 09 فروردين 1402 ساعت 11:29 | 6.6K بازدید | 8 دیدگاه

با قلعه‌نویی تا 2026، هیئت‌رئیسه تصمیم می‌گیرد

برخی معتقد هستند صرف‌نظر از هر نتیجه‌ای در جام ملت‌های آسیا، باید از امیر قلعه‌نویی حمایت شود و او در مسیر صعود به جام جهانی بعدی هم سرمربی تیم ملی فوتبال ایران باشد.

با قلعه‌نویی تا 2026، هیئت‌رئیسه تصمیم می‌گیرد

به گزارش "ورزش سه"، این موضوعی است که مورد درخواست امیر قلعه‌نویی هم هست. سرمربی تیم ملی هنوز از رفتاری که در گذشته با وی در تیم ملی داشته‌اند، ناراحت است. در جام ملت‌های 2007 تیم ملی در ضربات پنالتی شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت و در بازگشت تیم ملی، ضمن انتقاد شدید از امیر قلعه‌نویی، وی جایگاه خود را در تیم ملی از دست داد. امیر قلعه‌نویی بعد از آن اتفاق تلخ همیشه گفت اگر از وی حمایت می‌شد، می‌توانست دست به کارهای بزرگی در تیم ملی بزند، اما در نهایت به خاطر یک ضربه پنالتی که از دست رفت، وی را دادگاهی کردند و از تیم ملی کنار گذاشتند. امیر قلعه‌نویی بعد از سال‌های سال دیروز هم در کنفرانس خبری بعد از بازی با کنیا اشاره‌ای به ضربه‌ای داشت که در آن جام ملت‌ها توسط مهدی مهدوی‌کیا از دست رفت و موجب حذف تیم ملی شد.

مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال هم موافق است از هم اکنون با امیر قلعه‌نویی تا جام جهانی 2026 قرارداد امضاء شود. اما در گذشته قرارداد با سرمربی تیم ملی مرحله به مرحله بسته می‌شده است، حتی با کارلوس کی‌روش که 9 سال در فوتبال ایران ماند. نه فقط برای سرمربی تیم ملی، بلکه برای مربیان دیگر تیم‌های ملی در دیگر رشته‌های ورزشی و در بخش آقایان و بانوان هم اینطور است. احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال هم در مصاحبه دیروز این خبر را تایید کرد و گفت: «برنامه‌ریزی‌ها و تفکرات هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال سوای در نظر گرفتن اینکه چه کسی سرمربی تیم ملی خواهد شد، بنا بر این بود که سرمربی تیم ملی کشورمان در جام ملت‌ها با تیم ملی کار کند و نتیجه کارش بعد از جام ملت‌ها بررسی شود و اگر موردتایید هیئت رئیسه باشد قرارداد او تا پایان جام جهانی ۲۰۲۶ تمدید شود. در حال حاضر هیچ پیشنهاد جدیدی به هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نیامده است و اگر هم پیشنهادی باشد، تمام اعضا آن را بررسی خواهند کرد.»

عقد قرارداد با امیر قلعه‌نویی تا پایان جام جهانی 2026 در صورت طرح درخواست از سوی مهدی تاج در نشست هیئت رئیسه و تایید آن از سوی اعضا هیئت رئیسه انجام می‌شود و تا زمان برگزاری این نشست و مشخص شدن نتیجه آن قرارداد با امیر قلعه‌نویی بسته نمی‌شود. امیر قلعه‌نویی و دستیارانش در بازی دوستانه با روسیه و کنیا بدون قرارداد روی نیمکت تیم ملی نشستند. بدون شک اگر کادر فنی تیم ملی خارجی بود، بدون عقد قرارداد این کار را نمی‌کردند. فدراسیون فوتبال به دنبال روشن کردن این موضوع است تا بعد قرارداد را امضا کند. از آنجایی که تیم ملی هنوز با امیر قلعه‌نویی وارد مسابقات رسمی نشده است، فدراسیون فوتبال می‌تواند در این خصوص تعیین تکلیف و بعد قرارداد را امضا کند.

دیدگاهها