کد خبر : 1898151 | 10 فروردين 1402 ساعت 07:30 | 22.2K بازدید | 5 دیدگاه

امکانات مربیان خارجی را به قلعه‌نویی هم بدهند؛

حسن‌زاده: بازی کنیا به دلم ننشست

پیشکسوت فوتبال می‌گوید امیر قلعه‌نویی بیش از هر چیز به حمایت ‌و زمان نیاز دارد.

حسن‌زاده: بازی کنیا به دلم ننشست

به گزارش “ورزش سه”، رضا حسن‌زاده که تبحر خاصی در گلزنی با سر داشت قبل از شروع مصاحبه سال نو را تبریک گفت و آرزو کرد سال فوتبالی خوبی برای تیم ملی و تیم‌های باشگاهی باشد. او در مورد تیم ملی و استقلال توضیحاتی ارائه داد.

*بازی با کنیا دلچسب نبود

من هر دو‌ بازی را دیدم، هم با روسیه هم کنیا. نمی‌شود انتظار داشت فوتبال قشنگی ببینیم. آقای قلعه‌نویی و کادر جدید آمده‌اند و تا کادر با بچه‌ها هماهنگ شود زمان می‌خواهد و ما باید این زمان را بدهیم. بازی با روسیه بد نبود بچه‌ها هماهنگ‌تر بودند، شاداب‌تر بازی می‌کردند و دلچسب‌تر شد. در دیدار با کنیا هم یک بر صفر عقب بودیم و بچه‌ها غیرتی شدند و کامبک زدند و از این نظر خوب بود، اما بازی با کنیا به دل من ننشست و ‌پلن خاصی را ندیدم. مالکیت توپ دو حالت دارد؛ یکی اینکه بخواهی مدام  پاس بدهی و هیچ اتفاقی نیفتد و یک مالکیت آن است که پاس‌کاری کنی تا توپ به ۱۸ قدم برسد و آن ارزش دارد. برای زدن این حرف‌ها شاید زود است و  باید به کادرفنی تیم ملی زمان بدهیم تا این نواقص برطرف شود. شادابی که مهدی طارمی در بازی با روسیه داشت و ‌شادابی که در دیدار با کنیا نداشت مشخص بود. شعاع حرکتی خط جلو مشخص نبود. گل اول را زدیم و گل دوم را گلر آنها مقصر بود، گرچه در بازی‌های دوستانه نتیجه بی‌معنی است و‌ بچه‌ها باید نقاط ضعف و‌ قوت خود را مشخص بکنند. صددرصد در این دو بازی امیر قلعه‌نویی خیلی چیزها را به دست آورده ‌‌و می‌تواند ضعف‌ها را پوشش دهد. چیزی که کار امیر را سخت می‌کند این است که 5-6 نفر از بازیکنان بیرون آسیا بازی می‌کنند و نوع تمرین دادن به  آن ها مهم است تا بتوانند شادابی را داشته باشد.

1836875

*همان امکانات را به قلعه‌نویی بدهید 

همیشه دوست داشتم مربی تیم ملی وطنی باشد و ‌همان امکاناتی که در اختیار مربی خارجی می‌گذارند در اختیار مربی داخلی هم بگذارند. ما جام ملت‌ها را پیش‌رو داریم و ‌باید بازی‌های دوستانه زیادی برگزار کنیم. امیر قلعه‌نویی به بازی دوستانه نیاز دارد تا نفرات جدید را ببیند و انتخاب کند. شاید به غیر از این نفرات جدید باز هم نفرات دیگری اضافه شوند. امیدوارم بازیکنان جدید در بازی‌های دوستانه بعدی اضافه شوند.

*قلعه‌نویی به حمایت و زمان نیاز دارد 

انتقاد همیشه وجود دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند از این موضوع فرار کند. اینکه کسی بگوید من‌ حتما تیم ملی را قهرمان جام ملت‌ها می‌کنم پوچ است. قهرمان شدن سخت است و ذهن‌ها باید آماده شود و این موضوع امکانات سخت‌افزاری می‌خواهد. تنها کسی که بعد از رفتن کی‌روش می‌توانست تیم را جمع و جور کند خود امیر است. رزومه‌اش مشخص است و تجربه خوبی دارد و بازیکنان ایران را خوب می‌شناسد، بهتر از امیر در ایران وجود ندارد. چیزی که امیر قلعه‌نویی احتیاج دارد حمایت و‌ زمان دادن به اوست. در طول زمان نفرات باید حاضر و ‌آماده در خدمت قلعه‌نویی باشند که پلن‌هایش را انجام دهد و‌ یک‌ تیم کامل و آماده بتواند به مسابقات ببرد.

*دولت و وزیر ورزش ورود کنند

من هم‌ اخبار مربوط به طلب استرا را می‌شنوم‌ خیلی ناراحت می‌شوم و به عنوان یک هوادار و‌‌ پیشکسوت خیلی ناراحتم. انگیزه یک‌ بازیکن حضور در بازی‌های آسیایی است تا بتواند خودش را نشان دهد و معمولا در این رقابت‌ها باشگاه می‌توانند چند بازیکن‌ بفروشد تا خرجش‌ را در بیاورد. من خودم امروز باشگاه بودم و می‌دیدم که مدیریت باشگاه دارد زحمت کشد. ‌در هفت روز اخیر آقای فتح‌الله‌زاده و امیری ۴،۵ جا رفتند تا با دولتی‌ها صحبت کنند و طلب استرا را تامین کنند تا از این بحران عبور کنند، ولی این را می‌توانم بگویم که واقعا دارند تلاش می‌کنند. من از دولتی‌ها می‌خواهم کمک‌ کنند. نمی‌خواهم اینجا از پرسپولیس خرج کنم ‌بگویم چرا به آنها کمک کردند و به ما نکردند. بالاخره دلخوشی مردم ‌فوتبال است و‌ اگر  این اتفاق بیفتد، هوادران استقلال واقعا ناراحت می‌شوند. الان استقلال در این شرایط گیر کرده و‌ دولتی‌ها ‌و‌ وزیر ورزش می‌توانند این مسئله را حل کنند. از نزدیک دیدم مدیر عامل استقلال ‌و قائم مقامش دارند تلاش می‌کنند. از مسئولان دولت می‌خواهم کمک کنند. از آقای مخبر، معاون اول رئیس جمهور می‌خواهم به این قضیه ورود کند تا حداقل بعد از این تعطیلات پراسترسی که هوادران استقلال داشتند این چند روز را با حل این مشکل شاد باشند. مشکلاتی که بابت استراماچونی وجود دارد مربوط به مدیران قبلی است و مدیریت فعلی دارد تلاش می‌کند.

دیدگاهها