کد خبر : 1898177 | 10 فروردين 1402 ساعت 10:53 | 18.8K بازدید | 1 دیدگاه

تزریق غیرقانونی پول به تیم هلندی؛

یک اتهام جدید به مالک سابق باشگاه چلسی!

رومن آبراموویچ، مالک سابق باشگاه چلسی با یک اتهام جدید روبرو شده است.

یک اتهام جدید به مالک سابق باشگاه چلسی!

به گزارش "ورزش سه"، گزارشی توسط روزنامه گاردین منتشر شده است که نشان می دهد میلیاردر روسی مخفیانه حدود 117 میلیون یورو از طریق یک حساب خارج از کشور به باشگاه هلندی تزریق کرده است. این پول از وام‌هایی که به چندین شرکت داده شده، به دست آمده است. علاوه بر این، همان منبع می‌گوید که آبراموویچ سرمایه گذاری کلان در ویتسه را که در اردیویسه رقابت می‌کند، اعلام نکرده است.

لازم به یادآوری است که باشگاه‌های چلسی و ویتسه پیش از این توسط اتحادیه فوتبال هلند (KNVB) به دلیل نقل و انتقالات زیاد بین باشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفته اند.  نمانیا ماتیچ (بنفیکا سابق)، لوکاس پیازون (ریو آوه سابق و اس سی براگا، مونت، سولانکه و بروخا) برخی از بازیکنانی بودند که به صورت قرضی از تیم لندنی راهی نماینده هلند شده بودند.

گفتنی است بعد از  آغاز جنگ اوکراین، دولت بریتانیا، رومن آبراموویچ، مالک روس باشگاه چلسی، را زیر ذره‌بین گذاشت و تحریم‌هایی علیه باشگاه چلسی وضع کرد که بر اساس آن چلسی با محدودیت در فروش بلیت، برگزاری رویدادهای خاص و حتی نقل و انتقال بازیکنان جدید مواجه شد. این محدودیت‌ها تا 30 مه سال گذشته پابرجا بود تا اینکه در نهایت کنسرسیومی به رهبری تاد بولی آمریکایی مالکیت باشگاه را به دست گرفت.

دیدگاهها