کد خبر : 1898189 | 10 فروردين 1402 ساعت 12:10 | 30.2K بازدید | 4 دیدگاه

نفوذ بی‌سابقه قطر در ای اف سی

قویترین کشور کنفدراسیون فوتبال آسیا (عکس)

تعداد زیادی از مدیران و کارمندان فدراسیون فوتبال قطر تا سال 2027 در کنفدراسیون فوتبال آسیا مشغول به کار خواهند بود.

قویترین کشور کنفدراسیون فوتبال آسیا (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه جدید خود تعدادی از کادرها و اعضای فدراسیون فوتبال قطر را به عضویت کمیته‌های  کنفدراسیون فوتبال آسیا درآورد که این موضوع به زعم روزنامه الرایه، نشان‌دهنده اعتماد AFC به مقامات قطری است است. این مدیران از نظر تعداد اعضایی که به کمیته های AFC برای فوتبال می پیوندند، بزرگترین هستند و ای اف سی هرگز چنین اقدامی را در قبال کشوری دیگر انجام نداده است.

هانی طالب بلان از اعضای دفتر اجرایی فدراسیون قطر به عنوان رئیس کمیته داوران انتخاب شده و شیخ احمد از اعضای دفتر اجرایی این کمیته خواهند بود. منصور محمد انصاری، دبیرکل فدراسیون نیز در کمیته مالی ای اف سی حضور خواهد داشت.

احمد خلیل العباسی، مدیر اجرایی مسابقات و توسعه فوتبال لیگ ستارگان قطر در کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور خواهند داشت. خالد مبارک الکواری، مدیر بخش بازاریابی قطر، برای عضویت در کمیته رسانه و ارتباطات کاندیدا و برگزیده شد. دکتر عبدالعزیز جهام الکواری مدیر عامل بیمارستان اسپایر برای عضویت در کمیته پزشکی انتخاب شده که البته او برای دومین بار در این پست به کار خود ادامه خواهد داد.

فهاد ثانی الزراع مدیر دپارتمان توسعه فدراسیون نیز برای سومین بار متوالی به همراه طلال محمد الکعبی مدیر اجرایی تیم‌های ملی در کمیته فنی انتخاب شدند. دانا محمد النعیمی و خلیفه صالح الهارون در پست‌های مالی به کار خود ادامه خواهند داد.

به عبارتی بیش از 10 مدیر شاغل در فدراسیون و فوتبال قطر، از این پس در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم حضور خواهند داشت تا میزبان پیشین جام جهانی تا 2027 یکی از پرنفوذترین کشورها در مقر ای اف سی لقب بگیرد.

روزنامه الرایه نوشته باوجود شایستگی و کاربلدی این نفرات، مهمترین مسئله در انتصاب آنها، «اعتماد کنفدراسیون فوتبال آسیا به قطر» است.

1836971

دیدگاهها