کد خبر : 1922100 | 30 فروردين 1402 ساعت 23:23 | 26.4K بازدید | 0 دیدگاه

قهرمانی آذربایجان در کشتی آزاد اروپا

تاج پادشاهی سنگین وزن بر سر همان همیشگی!

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی اروپا با قهرمانی تیم ملی آذربایجان در زاگرب به پایان رسید.

تاج پادشاهی سنگین وزن بر سر همان همیشگی!

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی اروپا که از روز سه‌شنبه (28 فروردین) در زاگرب کرواسی آغاز شده بود، امشب با معرفی قهرمانان پنج وزن دوم به پایان رسید.

روز گذشته علی عباس رضازاده از آذربایجان در 57 کیلوگرم، وازگن توانیان از ارمنستان در 65 کیلوگرم، حاجی علی‌یف از آذربایجان در 70 کیلوگرم، واسیلی میخائیلوف از اوکراین در 79 کیلوگرم، گیوی متچاراشویلی از گرجستان در 97 کیلوگرم قهرمان پنج وزن اول شدند.

نتایج فینال‌های روز آخر نیز به شرح زیر است:

وزن 61 کیلوگرم: زلیم‌خان آباکاروف (آلبانی) 2 - آرسن هاراتونیان (ارمنستان) 5
آرسن هاراتونیان ارمنی که قبلاً سابقه دو قهرمانی اروپا را داشت، با شکست قهرمان جهان (آباکاروف) نشان داد امسال حریف سختی برای همه 61 کیلوگرمی‌ها در بلگراد خواهد بود.

وزن 74 کیلوگرم: فرانک چامیزو (ایتالیا) یک - تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) 3
فرانک چامیزو بار دیگر مغلوب سالکازانوف شد و نتوانست مدال طلای اروپایی را از آن خود کند.

وزن 86 کیلوگرم: مایلز امینه (سن مارینو) یک - دائورن کوروگلیف (یونان) 3
کوروگلیف در حالی قهرمان وزن 86 کیلوگرم مسابقات اروپایی شد که تنها یک امتیاز از دست داد و این امتیاز را مایلز امینه گرفت. این کشتی‌گیر پنج کشتی خود در این دوره از رقابت‌ها را 11 بر صفر، 10 بر صفر، 9 بر صفر، 5 بر صفر و 3 بر یک با برد پشت سر گذاشت.

وزن 92 کیلوگرم: عثمان نورماگمادوف (آذربایجان) 2 - فیض‌الله آکتورک (ترکیه) 5
در وزن 92 کیلوگرم نیز کشتی‌گیر ترک برنده مبارزه شد تا تیم کشورش با کسب این طلا و 25 امتیاز، شرایط خود را در جدول بهبود ببخشد.

وزن 125 کیلوگرم: گنو پتریاشویلی (گرجستان) 4 - طاها آکگول (ترکیه) 9
در سنگین‌وزن هم طاها آکگول فینال تکراری را بار دیگر مقابل گنو پتریاشویلی به سود خود تمام کرد و دهمین طلای اروپایش را گرفت.

به این ترتیب تیم آذربایجان با کسب 150 امتیاز قهرمان اروپا شد. این تیم موفق به کسب دو مدال طلا، دو نقره و دو برنز شد و دو عنوان پنجمی را به خود اختصاص داد.

تیم گرجستان هم با یک مدال طلا، یک نقره و چهار برنز و کسب 137 امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و ترکیه هم بعد از کسب مدال طلای طاها آکگول، به رده سوم رسید و با کسب دو طلا، یک نقره و سه برنز و با 115 امتیاز به کار خود پایان داد.

دیدگاهها