کد خبر : 1939407 | 02 خرداد 1402 ساعت 18:55 | 1.2K بازدید | 1 دیدگاه

آغاز مسابقات شطرنج زون آسیا با حضور ٦٥ شطرنج‌باز 

رقابت‌های شطرنج زون آسیا با حضور ٦٥ شطرنج‌باز از امروز به میزبانی ایران آغاز شد.

آغاز مسابقات شطرنج زون آسیا با حضور ٦٥ شطرنج‌باز 

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، مهرداد اردشی رئیس کمیته فنی فدراسیون شطرنج امروز در نشست خبری در مورد مسابقات زون غرب آسیا که از امروز تا ١٠ خرداد ماه به میزبانی ایران برگزار می‌شود، توضیحاتی ارائه داد.

وی گفت: نفر اول مسابقات جواز حضور «ورلد کاپ» را به دست می‌آورد. هر شطرنج‌باز فقط به صرفِ حضور در مسابقات ۴ هزار دلار دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه روز گذشته مبینا علی‌نسب سهمیه مستقیم را به دست آورد، خاطرنشان کرد: ۴۳ شطرنج‌باز در بخش مردان و ۲۲ بانوی شطرنج‌باز در این مسابقات حضور دارند. کسب اولین عنوان خیلی مهم است و همیشه قهرمانان از ایران بوده‌اند.

رئیس کمیته فنی فدراسیون با اشاره به مشکلات موجود برای اعزام‌ها تاکید کرد: درخواستم از مسئولان وزارت ورزش این است که این مشکلات را تسهیل کنند. با حمایت مردمی است که می‌توانیم اعزام کنیم. در گرجستان دو مدال جهانی گرفتیم در حالی که امکانات محدود است و گاهی به خاطر شرایط مالی برخی اعزام‌ها را لغو یا تعداد نفرات را کم می‌کنیم.

اردشی در ادامه درباره حضور «کرامنیک» به عنوان سرمربی تیم ملی تصریح کرد: امیدواریم تابستان از حضور این مربی استفاده کنیم اما نمی‌توانیم حضور او را صد درصدی بگوییم چون یک بخش هم خود این مربی است. در مذاکرات اول قبول کرده است و باید دید در نهایت چه می‌شود.

دیدگاهها