کد خبر : 1939514 | 03 خرداد 1402 ساعت 09:47 | 9.8K بازدید | 4 دیدگاه

لیگ ملت‌ها: ایران و یک کارنامه قابل دفاع

تیم ملی والیبال ایران در مجموع 9 دوره حضور خود در لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها در 447 ست مقابل حریفان قدرتمند جهان به میدان رفته است.

لیگ ملت‌ها: ایران و یک کارنامه قابل دفاع

به گزارش "ورزش سه"، لیگ ملت‌های والیبال سال 2023 در گروه مردان از 16 خردادماه آغاز می‌شود و یکم مرداد با معرفی تیم‌های برتر به پایان خواهد رسید.

مرحله مقدماتی این مسابقات با حضور 16 تیم کانادا، آمریکا، آرژانتین، ایتالیا، کوبا، آلمان، هلند، برزیل، ژاپن، فرانسه، چین، ایران، لهستان، صربستان، بلغارستان و اسلوونی پیگیری خواهد شد.

والیبال ایران در سال 2013 برای نخستین بار سهمیه حضور در لیگ جهانی را به دست آورد و از آن زمان تاکنون در این رقابت‌ها و لیگ ملت‌ها حضور داشته است.

بر اساس مستندات فدراسیون جهانی والیبال و سوابق موجود در این رقابت‌ها، از نظر ست شماری تیم ملی والیبال ایران در دو رویداد مهم لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها تاکنون در 447 ست به میدان رفته است که 220 ست برابر با 49.22 درصد را فاتح میدان شده است.

از سوی دیگر ملی‌پوشان کشورمان در 227 ست نتیجه را به حریفان واگذار کردند که از میانگین 50.78 درصد برخوردار است که این داده آماری با هشت ست برده دیگر به تساوی خواهد رسید.

در مجموع 117 مسابقه ایران در لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها، ملی‌پوشان کشورمان در 49 مسابقه برابر با 41.88 درصد کل مسابقات در سه ست به میدان رفتند، یعنی نتیجه این دیدارها در سه ست مشخص شده است.

از این نظر، 40 دیدار ایران با حریفان در چهار ست پیگیری شده است که برابر با 34.19 درصد مسابقات ملی‌پوشان والیبال ایران در این دو رویداد است و نتیجه دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در 28 مسابقه (23.93 درصدکل) در پنج ست مشخص شده است.

این داده‌های آماری نشان می‌دهد که عملکرد تیم ملی والیبال ایران در مجموع دیدارهای لیگ ملت‌ها از میانگین ست بازی کمتری نسبت به لیگ جهانی برخوردار است. همچنین با توجه به حضور کشورهای پرقدرت والیبال جهان در لیگ ملت‌ها میانگین ست برده ایران کمتر بوده است.

تیم ملی والیبال ایران که تجربه حضور در پنج دوره لیگ جهانی و چهار دوره لیگ ملت‌ها را در کارنامه خود دارد، در سال 2023 و در دهمین حضور خود برای دومین بار با سرمربی ایرانی (بهروز عطایی) شرکت می‌کند و در صورت کسب پیروزی‌های بیشتر نسبت به سال گذشته می‌تواند علاوه بر ارتقای جایگاه خود در رده‌بندی جهانی میانگین ست برده ایران در لیگ ملت‌ها را بهبود بخشد و خود را به کسب بلیط پاریس 2024 هر روز نزدیک‌تر کند.

دیدگاهها