کد خبر : 1941924 | 14 خرداد 1402 ساعت 15:01 | 16K بازدید | 6 دیدگاه

کولاک ناهید در باکو، به امید اولین طلا در گام آخر

در آخرین روز مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان، ناهید کیانی نشان برنز خود را با برتری مقابل حریفی از کرواسی در مرحله یک چهارم نهایی قطعی کرد.

کولاک ناهید در باکو، به امید اولین طلا در گام آخر

به گزارش "ورزش سه"، در روز پایانی رقابت‌های جهانی جمهوری آذربایجان به میزبانی شهر باکو، امروز یکشنبه، 14 خرداد ماه، دیدارهای اوزان ۵۳- کیلوگرم بانوان و ۸۷+ کیلوگرم آقایان در حال برگزاری است. تیم ملی ایران در روز پایانی ۲ نماینده داشت که در گروه بانوان «ناهید کیانی» توانست با صعود به مرحله نیمه نهایی نشان برنز خود را قطعی کند. 

ابتدا «ناهید کیانی» ملی‌پوش وزن ۵۳- کیلوگرم ایران در دیدار نخست خود رو در روی «این سوان» از کره جنوبی قرار گرفت و موفق شد با اقتدار او را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد. کیانی در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف «لوکا پاتافالوی» از مجارستان رفت و در رقابتی جذاب موفق شد ۲ بر یک از سد او بگذرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. نماینده شایسته ایران در این وزن مقابل «نیکا کاراباتیچ» نماینده کرواسی و عنوان‌دار در رده پایه به روی شیاپ‌چانگ رفت و در یک مبارزه‌ای تماشایی در 2 راند حریف را مقهور توانمندی خود ساخت. 

حالا کیانی باید در مرحله نیمه نهایی باید مقابل «تاتیانا مینینا» حریفی عنوان دار از کشورهای بدون پرچم با اصالت کشور روسیه پیکار کند. مینینا در کارنامه خود 2 نقره جهان در سال 2019 و المپیک توکیو 2020 دارد. 

تا امروز تیم ملی ایران توسط «متین رضایی و آرین سلیمی» صاحب 2 نشان برنز شده و ناهید کیانی در روز پایانی این امید را دارد که اولین طلا را در آخرین گام برای ایران کسب کند.

دیدگاهها