کد خبر : 1942075 | 15 خرداد 1402 ساعت 15:04 | 8.3K بازدید | 1 دیدگاه

ایران در مجموع مردان و زنان ششم جهان شد

جایگاه نازل مردان تکواندو زیر سایه طلای کیانی

در پایان رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در باکو، تیم ملی ایران در بخش مردان به جایگاه دوازدهمی اکتفا کرد.

جایگاه نازل مردان تکواندو زیر سایه طلای کیانی

به گزارش "ورزش سه"، بیست و ششمین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان به مدت هفت روز و با حضور ۹۴۹ تکواندوکار به میزبانی آذربایجان در باکو برگزار شد و در نهایت تیم ملی ایران در مجموع مردان و زنان عنوان ششم این رویداد را کسب کرد.

در مجموع تیمی بانوان و آقایان، کره جنوبی با ۳ طلا و یک نقره قهرمان شد، ترکیه با ۳ طلا و 3 برنز دوم شد و کرواسی با ۲ طلا، یک نقره و ۳ برنز بر سکوی سومی جهان ایستاد. ایران نیز در مجموع بانوان و آقایان با یک طلا و 2 برنز در جایگاه ششم قرار گرفت.

در بخش بانوان، ترکیه با ۲ طلا و یک نقره قهرمان شد، فرانسه با ۲ طلا دوم شد و کرواسی با یک طلا و 2 برنز در رده سوم جای گرفت. در این بخش نمایندگان فدراسیون جهانی با یک طلا و ۳ برنز بالاتر از کرواسی قرار گرفت، اما در رده‌بندی تیمی قرار داده نشد. تیم تکواندوی بانوان ایران نیز با تک مدال طلای ناهید کیانی در جایگاه پنجمی جهان قرار گرفت.

در بخش مردان کره جنوبی با ۳ طلا و یک نقره قهرمان شد، کرواسی با یک طلا، یک نقره و یک برنز دوم شد و ترکیه با یک طلا و ۲ برنز در رده سوم جهان جای گرفت. تیم ملی تکواندوی آقایان ایران نیز با ۲ برنز در رده دوازدهم جای گرفت.

به نظر می‌رسد با این وضعیت مردان تکواندوی ایران شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ نداشته باشند و فدراسیون باید برای کسب دو سهمیه قاره‌ای برنامه‌ریزی کند.

دیدگاهها