کد خبر : 1942341 | 16 خرداد 1402 ساعت 20:17 | 77.1K بازدید | 23 دیدگاه

شاید با انگیزه تجاری مهمان دعوت می‌کنید؛

واکنش تند به میثاقی با کنایه به برنامه

بخش رسانه‌ای تیم ملی به اظهارات اخیر مجری برنامه فوتبال برتر واکنش نشان داد.

واکنش تند به میثاقی با کنایه به برنامه

به گزارش "ورزش سه"، محمدحسین میثاقی شب گذشته در برنامه فوتبال برتر انتقاداتی نسبت به برگزاری مینی‌کمپ تیم ملی مطرح کرد و ضمن انتقاد به عملکرد برخی بازیکنان دعوت شده، حضورشان در فهرست تیم ایران را به سود ایجنت‌ها دانست و از مدیران باشگاه‌ها خواست به مسئله ملی‌پوش شدن بازیکنان توجه داشته باشند و این دعوت‌ها را به دوران کارلوس کی‌روش شباهت داد.

حالا وب‌سایت فدراسیون فوتبال با ذکر این مقدمه «در پی ایراد شبهه‌ی ناروا به دلیل برگزاری مینی‌کمپ تیم ملی در یکی از برنامه‌های تلویزیونی، بخش رسانه‌ای تیم ملی فوتبال بیانیه‌ای صادر کرد»، در ادامه نوشته است:

«با وجود ابهامات نادرست مطرح شده در یکی از برنامه‌های تلویزیونی درباره دلیل برگزاری مینی‌کمپ و زیر سوال بردن انگیزه‌‌های حرفه‌ای کادر فنی تیم ملی، به اطلاع می‌رساند سیاست کادر فنی تیم ملی نگاه دقیق و موشکافانه به لیگ برتر است که بر اساس همین سیاست خدشه‌ناپذیر و ادامه‌دار، کادر فنی تیم ملی از ابتدای فعالیت خود، بیشتر مسابقات لیگ برتر را به‌صورت حضوری و سایر رقابت‌ها را به‌صورت ویدیویی بارها و بارها مورد آنالیز قرار داد تا با تکیه بر افزایش اطلاعات از میزان توانایی بازیکنان مدنظر، نسل جدیدی را در راستای تامین منافع فوتبال ملی پایه‌گذاری کند.

در حالی شبهات ناروایی در این برنامه تلویزیونی به‌صورت یک‌طرفه علیه سیاست حرفه‌ای کادر فنی تیم ملی مطرح شد که با این طرز نگاه مبتدیانه، تعیین هفتگی تیم منتخب بازیکنان لیگ برتر یا دعوت از بازیکنانی که در همان روز پخش برنامه -یا با فاصله نزدیک- با شکست سنگین تیم‌شان راهی استودیوی تلویزیونی می‌شوند نیز می‌تواند شائبه‌دار یا با انگیزه‌های تجاری باشد.

1838561

با وجود اتهامات مطرح شده، سیاست فعلی کادر فنی به منظور حفظ منافع فوتبال ملی تداوم خواهد داشت و طرح این ادعاهای مخدوش نمی‌تواند خللی در انگیزه‌های کادر فنی و سایر اعضای تیم ملی ایجاد کند.

در ارتباط با برگزاري مينی كمپ، براساس علوم تمرينی و علوم مرتبط با دانش مربيگری، بايد در نظر داشت كه بی‌تمرينی بازيكنان ليگ برتري (غير از استقلال و پرسپوليس) و لژيونرهای كشورهای عربی و تعدادی از كشورهای اروپايی بيش از سه هفته و سپس تنها سه جلسه تمرين جهت حضور در تورنمنت كافا موجب افزايش مصدوميت بازيكنان ملی‌پوش ايران می‌شد و به همین دليل برگزاری مينی‌كمپ الزامی بود.

از سوي ديگر ماتريس بازيكنان تيم ملی براساس تحليل عملكرد فنی نرم افزار هوش مصنوعی و در نظر گرفتن ميزان تطبيق‌پذيري با مدل بازی تيم ملی، بررسی شخصيت، عملكرد رفتاری و شرايط سنی، هفته به هفته به‌روزرسانی می‌شود.

در پایان اعلام می‌دارد حق پیگرد قانونی به دلیل اتهامات مطرح شده در این برنامه تلویزیونی از سوی امور حقوقی فدراسیون محفوظ است.»

دیدگاه‌ها