کد خبر : 1942723 | 18 خرداد 1402 ساعت 15:57 | 24.9K بازدید | 6 دیدگاه

کلین‌شیت معیار نیست: دخیا دهمین دروازه‌بان لیگ برتر

آمار نشان می‌دهد داوید دخیا، برنده دستکش طلای این فصل لیگ برتر، در حقیقت دهمین دروازه‌بان برتر لیگ بوده و منچستریونایتد با یک دروازه‌بان متوسط در لیگ سوم شده.

کلین‌شیت معیار نیست: دخیا دهمین دروازه‌بان لیگ برتر

به گزارش "ورزش سه"، دخیا روزگاری بهترین دروازه‌بان دنیا شناخته می‌شد و او را نقطه قوت یونایتد در دفاع می‌دانستند؛ اما دوره و زمانه عوض شده و بعد از تقریبا یک دهه، دخیا دیگر آن ستاره سابق نیست.

دخیا در سال‌های 2014، 2015، 2016 و 2018 بازیکن سال یونایتد شد تا نشان دهد چه ارزش بالایی برای این تیم دارد و چگونه در روزهای سخت شیاطین سرخ آن‌ها را از دردسر نجات داده است.

او این فصل هم در تک تک دقایق بازی‌های یونایتد در لیگ برتر حاضر بود و حتی با 17 کلین‌شیت، دستکش طلای لیگ را هم برد؛ اما آمار چیز دیگری می‌گوید و به نظر می‌رسد این بار مدافعان یونایتد روی کلین شیت‌ها بیشتر موثر بوده‌اند.

1884620

بررسی‌های انجام شده توسط یک سایت تخصصی دروازه‌بانی روی 39 دروازه‌بانی که این فصل در لیگ برتر بازی کرده‌اند نشان می‌دهد 9 دروازه‌بان دیگر از سنگربان 32 ساله یونایتد فصل بهتری داشته‌اند. این را هم باید در نظر داشت که دخیا سه اشتباه منجر به گل در این فصل داشته است. همچنین بدون در نظر گرفتن جنبه‌هایی از بازی مثل بازی با پا و تنها با در نظر گرفتن مهار ضربات حریف، دخیا در لیگ برتر نفر پنجم می‌شود.

‌تن‌هاخ گفته این تابستان یک دروازه‌بان جدید خواهند خرید تا رقیب دخیا درون دروازه شود و از دیوگو کاستا، سنگربان جوان پورتو و تیم ملی پرتغال به عنوان یکی از اهداف جدی یونایتد نام برده می‌شود.

دیدگاهها