کد خبر : 1948903 | 15 تیر 1402 ساعت 15:43 | 44.3K بازدید | 9 دیدگاه

او نقش پررنگی در نتایج تیم داشت؛

فاطمی: جای آقا کریم همیشه خالی می‌ماند

فراز فاطمی معتقد است کریم باقری نقش مهمی در موفقیت‌های پرسپولیس داشته و باید مذاکرات برای بازگشت او صورت بگیرد.

فاطمی: جای آقا کریم همیشه خالی می‌ماند

به گزارش "ورزش سه"، در میان جنجال‌هایی که پیرامون مذاکره علیرضا بیرانوند با باشگاه استقلال ایجاد شد، رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، خبر جدایی کریم باقری از کادرفنی این تیم را اعلام کرد و گفت با پایان قرارداد باقری، او جمع سرخ‌ها را ترک می‌کند تا سیدجلال حسینی جای او را روی نیمکت بگیرد.

فراز فاطمی، بازیکن سابق پرسپولیس، در خصوص این اتفاق به خبرنگار ما گفت: آقا کریم از بزرگان فوتبال ما هستند و در این چند سال هم همیشه با حضورشان روی نیمکت، تاثیر زیادی روی قهرمانی‌های پرسپولیس داشتند. ایشان حتی در صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم روی نیمکت بودند و در آن موفقیت هم نقش ویژه‌ای داشتند. در مجموع هم در زمان بازی و هم در زمان مربیگری یک مهره تاثیرگذار بودند و امیدوارم در ادامه مسیرشان هم مثل همیشه موفق باشند.

او که سابقه بازی در کنار کریم باقری را در کارنامه خود دارد، به تمجید از این ستاره سابق سرخپوشان پرداخت و گفت: من افتخار می‌کنم که فرصت بازی در کنار آقا کریم را داشتم. ایشان در زمان بازی خود هم دیسیپلین خاصی داشت و جزء بازیکنان منظم و بدون حاشیه بودند و به همین دلیل هم به یک فرد قابل‌ احترام برای همه فوتبالیست‌ها تبدیل شده و همه از او حرف‌شنوی داشتند. همین مسائل باعث شده بود که دیسیپلین و نظم از آقا کریم به تمرینات و نیمکت منتقل شود. من فکر می‌کنم ایشان نقش پررنگی در نتایج پرسپولیس داشتند.

فاطمی تاکید کرد: ما داخل باشگاه نیستیم که در جریان شرایط و دلایل جدایی آقا کریم باشیم و باید صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد. من آرزو می‌کنم که آقا کریم برگردد، چرا که حضور ایشان همیشه پررنگ بوده و نبودن ایشان یک خلأ را در تیم ایجاد می‌کند.

وی در خصوص حضور سید جلال روی نیمکت پرسپولیس به جای کریم باقری عنوان کرد: با توجه به اینکه سید جلال چندین سال کاپیتان پرسپولیس بوده و سال گذشته هم در کنار آقا کریم و کادرفنی تیم حضور داشتند، احتمال دارد که این توانایی را داشته باشد اما با همه اینها من تاکید می‌کنم جای آقا کریم همیشه خالی می‌ماند‌. امیدوارم اختلافات کوچک برطرف شود و دوباره ایشان را در کادرفنی پرسپولیس ببینیم.

1400204

فاطمی درباره حواشی روزهای اخیر فوتبال ایران که پس از مذاکره علیرضا بیرانوند با استقلال ایجاد شد، بیان کرد: یک بمب خبری و فوتبال ما را تحت تاثیر قرار داده بود اما کار منطقی و عقلانی همین بود که بیرانوند با تیم سابق خود که برای آن زحمت کشیده و در آن توانسته به بهترین درجات فوتبالی رسیده است، تمدید کند که همین اتفاق هم رخ داد. خدا را شکر پس از چند روز جنجالی، همه چیز ختم به خیر شد.

او که سابقه حضور در دو تیم استقلال و پرسپولیس را دارد، درباره این انتقال خود گفت: شرایط متفاوت بود‌. من فکر می‌کنم باید پای درددل همه بازیکنانی که در دو تیم استقلال و پرسپولیس بازی کرده‌اند، بنشینید و ببینید در آن زمان چه اتفاقی افتاده و چه شرایطی داشته‌اند که این تصمیم را گرفتند. من بعد از سه فصل حضور در استقلال، به ذوب آهن رفتم و دو فصل آنجا بودم و سپس به پرسپولیس رفتم؛ من هم دلایل خاص خودم را داشتم و در حال حاضر دوست ندارم وارد حاشیه شوم، اما در مجموع حاشیه انتقال من به پرسپولیس خیلی پایین بود و جنجال‌های پیرامون انتقال بیرانوند به استقلال را تنها می‌توان با انتقال هاشمی‌نسب مقایسه کرد.

مهاجم سابق سرخابی‌ها با تاکید بر اینکه این انتقال به نفع بیرانوند نبود، گفت: بیرانوند از نظر فنی بی‌نظیر است و تبدیل به یک بازیکن بسیار پخته و تاثیرگذار شده است اما من فکر می‌کنم اگر این انتقال صورت می‌گرفت، حواشی زیادی پیرامون اون شکل می‌گرفت که تحمل آن بسیار سخت بود و حتی با توجه به اینکه او گلر اول تیم ملی هم است، می‌توانست روی تیم ملی هم تاثیر بگذارد. بیرانوند بهترین تصمیم را گرفت تا با آرامش کار فنی خودش را انجام بدهد.

فاطمی که یکی از گزینه‌های سرپرستی تیم استقلال بود اما در‌ نهایت به چادرملو رفت، در این باره توضیح داد: من جزء گزینه‌های سرپرستی استقلال بودم که در نهایت دوست خوب و قدیمی‌ام، آقای سامره، انتخاب شد و از همینجا به ایشان تبریک می‌گویم. من از سال ۹۳ فعالیت خودم را در سمت مدیر تیم آغاز کردم و در این مدت در تیم جوانان و امید هم حضور داشتم و همیشه تلاش کردم در این پست تاثیرگذار باشم. با صحبت‌هایی که با مدیرعامل و سرمربی محترم تیم چادرملو داشتم، متوجه شدم که هدف خوبی برای فصل آینده دارند و محیط هم بدون حاشیه است و با خصوصیات من تناسب دارد؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم این تیم را انتخاب کنم تا انشاالله بتوانیم در پایان فصل با همدیگر به لیگ برتر صعود کنیم.

دیدگاهها