کد خبر : 1952668 | 02 مرداد 1402 ساعت 08:46 | 9.4K بازدید | 1 دیدگاه

مسمومیت دسته‌جمعی تیم کشتی جوانان در اردن!

بیشتر اعضای تیم ملی جوانان کشورمان، از کشتی‌گیران گرفته تا کادرفنی، در حین برگزاری مسابقات جوانان جهان در اردن دچار مسمومیت شدند.

 مسمومیت دسته‌جمعی تیم کشتی جوانان در اردن!

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مسابقات کشتی آزاد جوانان آسیا در روزهای 28 و 29 تیرماه در شهر امان اردن برگزار شد و تیم ایران با کسب 3 مدال طلای علی رضایی در وزن 70 کیلو، محمدمبین عظیمی در 92 کیلو و امیرعلی پولادی در وزن 125 کیلوگرم و 5 مدال نقره ابراهیم خواری در 57 کیلو، ابراهیم الهی در 65 کیلو، حسین محمدآقایی در 74 کیلو، فرزاد صفی جهان شاهی در 79 کیلو و امیرحسین علیزاده در 86 کیلوگرم و با 191 امتیاز قهرمان آسیا شد.

اردن در هفته‌های اخیر علاوه بر میزبانی از مسابقات جوانان آسیا، میزبان رقابت‌های نونهالان آسیا هم بود و باتوجه به اینکه لهستان به روسیه برای شرکت در مسابقات جوانان جهان ویزا نداد، میزبانی این پیکارها هم که دهه سوم مرداد برگزار می‌شود، به اردن واگذار شده است. خبری که هیچ یک از اعضای تیم ملی جوانان را خوشحال نکرد و همه از اینکه قرار است بار دیگر در اردن کشتی بگیرند، ناراحتند.

دلیل این موضوع بیماری‌‌ای است که همه اعضای تیم، جز دو کشتی‌گیر و دو عضو کادرفنی، به آن مبتلا شدند. علائمی شبیه به مسمومیت شامل سردرد، اسهال و استفراغ در آنها دیده می‌شد که به‌شدت منجر به تحلیل بدنی کشتی‌گیران روی تشک شد. این علائم با شدت و ضعف در بین اعضای تیم دیده می‌شد. به گفته اعضای تیم ملی، برخی از ورزشکاران تیم‌های دیگر که در هتل ایران حضور داشتند نیز با این علائم به پزشک مراجعه کرده‌اند.

دیدگاهها