کد خبر : 1966134 | 26 شهریور 1402 ساعت 21:05 | 24.7K بازدید | 22 دیدگاه

امیرمحمد در فینال کم آورد

یزدانی کوچک، مرد نقره‌ای کشتی جهان

امیرمحمد یزدانی با شکست مقابل حریف آمریکایی خود به مدال نقره وزن 70 کیلوگرم دست یافت.

یزدانی کوچک، مرد نقره‌ای کشتی جهان

به گزارش "ورزش سه"، امیرمحمد یزدانی با سابقه کسب مدال نقره جهان در سال 2021 در وزن 65 کیلوگرم، امسال با انگیزه‌های زیادی با توجه به اتفاقات سال گذشته به مسابقات جهانی 2023 بلگراد پای گذاشت.  

دیروز امیرمحمد یزدانی، که مثل حسن یزدانی اهل جویبار است، توانست با اقتدار تمامی کشتی های خود را پشت سر بگذارد و فینالیست شود. او در دور اول با نتیجه 11 بر 1 پاتریک اولنزین از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر ماگومد خانیف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این دیدار ارنظر آکماتالیف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قرقیزستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار با نتیجه 13 بر 2 مقابل رمضان رمضان اف، کشتی گیر روسی الاصل و دارنده مدال نقره اروپا، از بلغارستان پیروز شد و به دیدار فینال رسید.  

امیرمحمد یزدانی در فینال وزن ۷۰ کیلوگرم مقابل زین رترفورد روی تشک رفت. در حالی که دو امتیاز اول به این کشتی گیر‌ جویباری رسیده بود، در ادامه حریف آمریکایی توانست با چند حمله متوالی کشتی را ۸ بر ۲ کند. حملات ثانیه‌های آخر یزدانی ۳ امتیاز در پی‌ داشت و او‌ در‌ نهایت ۸ بر ۵ شکست خورد و به مدال نقره رسید. 

بدین ترتیب اولین مدال کاروان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان نقره‌ای بود و یزدانی توانست مدال دو سال قبل خود را در یک وزن بالاتر تکرار کند.

دیدگاهها