کد خبر : 1966193 | 27 شهریور 1402 ساعت 05:59 | 150.8K بازدید | 5 دیدگاه

چهار امتیاز حسن، طلب ما از بلگراد؟

پنج امتیاز به یزدانی دادند و پس گرفتند!

چلنج آمریکایی‌ها در گل کشتی رقابت‌های جهانی بین یزدانی و تیلور، ورق را برگرداند.

پنج امتیاز به یزدانی دادند و پس گرفتند!

به گزارش "ورزش سه"،  تیلور همیشه در این سال‌ها از بدن ورزیده‌تری از یزدانی برخوردار بوده است،  نفس چاقی داشته و وقت دوم کشتی‌ها را سرحال‌تر از پرافتخارترین کشتی‌گیر ایران بوده است.

ویدئو: 310896

اینها بر کسی پوشیده نیست،  ولی داستان فینال بلگراد 2023 که همانند بلگراد 2022 به نفع تیلور تمام شد، لحظه سخت داوری را هم سپری کرد، جایی که یزدانی در حالی  که یک بر صفر از تیلور بخاطر کم‌کاری جلو بود، روی هجوم تیلور با کنده‌کشی از داور و قاضی کشتی 4 امتیاز گرفت و با رو کردن تیلور یک امتیاز داد.

اعتراض آمریکایی‌ها و بازبینی کشتی، نتیجه را پنج بر سه به نفع تیلور کرد. دادن دو امتیاز به یزدانی و 5 امتیاز به تیلور در تصاویر رقابت درست به نظر نمی‌رسید، هر چند در این رابطه باید نظر جامعه داوری را هم بشنویم.

1926606

این تصمیم داوران که در اواخر وقت اول گرفته شد، شرایط کشتی و روحیه دو کشتی‌گیر را عوض کرد تا تیلور در وقت دوم همانند همه این سال‌ها با برتری بدنی و ذهنی از یزدانی مغلوب بسازد و کشتی را همانند سال قبل در فینال ببرد.

این مسئله که بعد از کشتی با اعتراض پژمان درستکار همراه بود مشکل اصلی همه این سال‌ها در کشتی یزدانی و تیلور را از نگاه‌ها دور نخواهد کرد. باید پذیرفت تیلور در این وزن کشتی‌گیر اول این سال‌هاست و برای بردن او باید تا ثانیه آخر وقت دوم کشتی برنامه مدونی داشت.

1926607

شاید پاریس با توجه به 32 سال سن تیلور در این روزها، نقطه پایانی بر این نبرد کلاسیک جهان کشتی باشد،  نبردی که امیدواریم در المپیک با برتری کشتی‌گیر ما پایانی خوش بر این سال‌های سخت را رقم بزند و یزدانی را برابر این کشتی‌گیر فنی در گام آخر سربلند کند. هر چند برای دیدن این صحنه باید کار فنی زیادی در دستور کار کادر فنی، حسن یزدانی و فدراسیون کشتی قرار گیرد.

دیدگاهها