کد خبر : 1966322 | 27 شهریور 1402 ساعت 18:01 | 86.7K بازدید | 199 دیدگاه

تا دوران توپ طلا گرفتن هالند چند سال فاصله داریم

تو عالی هستی پسر ولی توپ طلا حق مسی است!

درخشش خارق‌العاده ارلینگ هالند در منچسترسیتی باعث شده عده‌ای او را شایسته توپ طلای امسال بدانند ولی شواهد حاکی است او در رای‌گیری قادر به پشت سر گذاشتن لیونل مسی نخواهد بود.

تو عالی هستی پسر ولی توپ طلا حق مسی است!

به گزارش "ورزش سه"، ارلینگ هالند تابستان گذشته با قراردادی 63 میلیون دلاری از دورتموند به منچسترسیتی پیوست و بلافاصله در ترکیب این تیم جا افتاد و به ستاره شماره یک تیم پپ گواردیولا تبدیل شد.

هالند فصل گذشته در رقابت‌های مختلف 52 گل به ثمر رساند و علاوه بر اینکه به صورت فردی کفش طلای لیگ برتر انگلیس را به دست آورد بلکه با منچسترسیتی موفق به ثبت سه‌گانه‌ای تاریخی شد تا سه جام قهرمانی لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر ببرد.

به خاطر این درخشش خیره‌کننده ستاره نروژی است که عده‌ای از کارشناسان و فوتبال‌دوستان می‌گویند او شایسته به دست آوردن توپ طلا است. اما آیا این مهاجم 23ساله نروژی واقعا می‌تواند در رقابت با لیونل مسی، کسی که هفت توپ طلا در کارنامه دارد و چند ماه پیش آرژانتین را به قهرمانی جهان رسانده، موفق شود و نگذارد لئو به هشتمین توپ طلا برسد؟

1926974

بولت سرشاخهچرا هالند واقعا شایسته توپ طلا است؟
در اینکه آمار ارلینگ هالند خارق‌‌العاده است هیچ شکی وجود ندارد. منچسترسیتی با حضور او موفق شد به ناکامی‌های چند ساله‌اش در اروپا پایان داده و برای اولین بار در تاریخش فاتح چمپیونزلیگ شود. با نگاهی به عملکرد چند سال گذشته تیم پپ گواردیولا در لیگ قهرمانان مشخص است که سیتیزن‌ها یک چیز کم داشتند: یک شماره 9 با شم گلزنی ذاتی! تجسم این شماره 9 کلاسیک در ارلینگ هالند به همه مشکلات سیتی پایان داد.

درست است که هالند در مراحل انتهایی لیگ قهرمانان فصل گذشته موفق به گلزنی نشد ولی علتش این بود که تیم‌های رقیب بخش قابل توجهی از قدرت دفاعی‌شان را صرف یارگیری و مهار او می‌کردند و همین به سیتی کمک می‌کرد تا توسط دیگر بازیکنانش به گل برسد.

1926976

بولت سرشاخهتو عالی هستی ولی به اندازه مسی کامل نیستی ارلینگ!
با وجود درخشش خیره‌کننده ارلینگ هالند باید پذیرفت که اکثر کسانی که برای انتخاب برنده توپ طلا حق رای دارند لیونل مسی را فوتبالیستی کامل‌تر از او می‌دانند. لیونل مسی ستاره‌ای مطمئن و امتحان‌پس داده است درحالیکه هالند را می‌توان به کتابی تشبیه کرد که نگارش صفحات آن تازه آغاز شده است. هالند هر چقدر هم خوب باشد حالا حالاها برای پیشرفت جا دارد.

هالند تنها در محوطه جریمه درخشان است و در سال‌های آینده اگر بخواهد به ستاره‌ای در حد لئو مسی تبدیل شود باید بیشتر از محوطه جریمه خارج شده و در جریان بازی بیش از پیش نقش داشته باشد. ستاره نروژی در گلزنی نیازی به پیشرفت ندارد و شکی نیست تا سال‌های سال هیچکس به اندازه او در گلزنی موفق نخواهد بود اما صرف گلزنی برای رسیدن به جایزه‌ای با پرستیژ توپ طلا کافی نیست.

دیدگاهها