کد خبر : 1966432 | 28 شهریور 1402 ساعت 00:47 | 14.1K بازدید | 6 دیدگاه

85 میلیون یورو: نقل و انتقالات پی‌اس‌جی زیر ذره‌بین یوفا

یوفا درآمدزایی پاری سن ژرمن از فروش بازیکن به باشگاه‌های قطری را مورد بررسی قرار می‌دهد.

85 میلیون یورو: نقل و انتقالات پی‌اس‌جی زیر ذره‌بین یوفا

به گزارش "ورزش سه"، خبر انتقال جولیان دراکسلر به الاهلی قطر، زنگ خطر را در یوفا به صدا درآورده است. این بازیکن آلمانی سومین بازیکن پاری سن ژرمن است که تابستان امسال راهی قطر می‌شود و در مجموع 85 میلیون برای باشگاه پاریسی به ارمغان می‌آورد.

همه این‌ها در بازاری اتفاق افتاده که فرانسوی‌ها برای متعادل کردن حساب‌های مالی و دوری از سایه جریمه به دلیل رعایت نکردن فرپلی مالی، به درآمد قابل توجهی نیاز داشتند. با توجه به ارتباطات قطر و پاری سن ژرمن، بالاترین ارگان فوتبال اروپا تصمیم گرفته تا تحقیقاتی را برای ارزیابی این انتقال‌ها آغاز کند.

1927300

به گزارش اکیپ، یوفا می‌تواند پیش از پایان بررسی‌ها مانع از انتقال سرمایه‌ای که پاری سن ژرمن از طریق فروش بازیکن به دست آورده شود، علاوه بر این که احتمال محرومیت این باشگاه هم وجود دارد. دراکسلر راه مارکو وراتی و عبدو دیالو را دنبال می‌کند و راهی قطر می‌شود. جدایی بازیکن ایتالیایی همان چیزی بود که بیشترین شک یوفا را برانگیخت.

خاویر تباس، رئیس لالیگا، یکی از اولین کسانی بود که به تندی واکنش نشان داد و پی اس جی را محکوم کرد: "ما می‌توانیم مانند فرانسه عمل کنیم که کنترل پاری سن ژرمن را در اختیار ندارد در حالی که مارکو وراتی را به قیمت بیش از 40 میلیون یورو یا نمی‌دانم چقدر بیشتر، به قطر می‌فروشد. ما هم می‌توانیم این کار را انجام دهیم، یک کشور اقماری پیدا کنیم که از ما بازیکن بخرد تا سود زیادی به دست بیاورد و سپس همه بازیکنان مورد نظرمان را بخرد. من اینطور فکر نمی‌‌کنم."

این نقل و انتقالات توسط کمیته کنترل مالی یوفا مورد بررسی قرار می‌گیرد. پیش از این، برخی از قراردادهای اسپانسرینگ شرکت‌های قطری با این باشگاه، توسط یوفا مورد مطالعه قرار گرفته بود.

دیدگاهها