کد خبر : 1967501 | 01 مهر 1402 ساعت 19:02 | 3.6K بازدید | 3 دیدگاه

دورتموند 1-0 ولفسبورگ: صعود نامحسوس زردها

دورتموند در هفته پنجم بوندس‌لیگا در خانه‌اش به مصاف ولسفبورگ رفت و موفق شد با نتیجه 1-0 به پیروزی برسد.

دورتموند 1-0 ولفسبورگ: صعود نامحسوس زردها

به گزارش "ورزش سه"، دورتموند بعد از باخت مقابل پاری سن ژرمن در هفته اول لیگ قهرمانان اروپا امیدوار بود امشب در خانه‌اش سیگنال ایدونا پارک با پیروزی مقابل ولفسبورگ آن باخت را فراموش کرده و به صدر جدول بوندس‌لیگا نزدیک‌تر شود.

در نیمه اول با اینکه مالکیت توپ کاملا در اختیار دورتموند بود و زردپوشان شش بار حملاتی روی دروازه ولفسبورگ انجام دادند اما چندین بار بر خلاف جریان بازی با حملات ولفسبورگ مواجه شدند. اما حملات دو تیم زهر لازم را نداشت و در این نیمه گلی از خط دروازه‌ها عبور نکرد.

مهم‌ترین فرصت دورتموند در نیمه اول برای گلزنی در اختیار مارکو رویس قرار گرفت اما شوت او را دروازه‌بان ولفسبورگ در حالیکه توپ به سمت گوشه سمت چپ بالای دروازه‌اش شلیک شده بود دفع کرد.

1929587
1929589

نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید و دو تیم به رختکن رفتند. ورزشگاه مملو از تماشاچی سیگنال ایدونا پارک از نمایش زردپوشان در نیمه اول چندان راضی نبود و برای گل بی‌تابی می‌کرد.

دورتموند از دقیقه 55 موجی از حملات به سمت دروازه ولفسبورگ را آغاز کرد تا پاسخ حمایت پرشور هواداران را بدهد. اما مارکو رویس و یولیان ریرسون در زدن ضربات آخر ناکام بودند.

در حالیکه مارکو رویس و یولیان برانت در دقیقه 68 در متن حمله دورتموند حضور داشتند ولی یولیان برانت نتوانست پاس رویس را به گل تبدیل کند و توپ او دقیقا به همانجایی رفت که دروازه‌بان ولفسبورگ انتظارش را می‌کشید اما یک دقیقه بعد برانت بود که توپ را به مرکز محوطه جریمه ارسال کرد و این بار مارکو رویس دروازه تیم مهمان را گشود.

1929585
1929586

ولفسبورگ در ادامه توان لازم را برای فشار آوردن روی دروازه دورتموند نداشت. تنها یک بار یوناس ویند تصمیم گرفت از بیرون محوطه جریمه شانس خود را امتحان کند ولی شوت خوب او با فاصله نه چندان زیاد از کنار دروازه بیرون رفت.

در نهایت این بازی با پیروزی 1-0 دورتموند به پایان رسید تا تیم ادین ترزیچ 11 امتیازی شده و فعلا به رتبه پنجم جدول بوندس‌لیگا صعود کند.

دیدگاهها