کد خبر : 1968121 | 04 مهر 1402 ساعت 08:14 | 4.3K بازدید | 1 دیدگاه

واکنش دو تیرانداز ایرانی به ناکامی در هانگژو

تیراندازی ایران امروز در بازی‌های آسیایی در کسب مدال ناکام عمل کرد.

واکنش دو تیرانداز ایرانی به ناکامی در هانگژو

به گزارش "ورزش سه"، تیم تفنگ ۱۰ متر میکس با ترکیب امیرمحمد نکونام و شرمینه چهل امیرانی با شکست برابر قزاقستان از کسب مدال برنز بازی های آسیایی بازماند. 

در پایان این رقابت، امیرمحمد نکونام که روز گذشته در جدول ۱۰ متر انفرادی نیز با حریفانش رقابت داشت، گفت: در مرحله مقدماتی انفرادی دو‌ امتیاز از مسابقات قهرمانی جهان (باکو) که دو هفته پیش برگزار شد، بیشتر کسب کردم. از عملکردم راضی بودم اما برای فینال کافی نبود و نتوانستم به آن راه پیدا کنم.

نکونام در مورد عملکردش در رقابت های امروز نیز تصریح کرد: امروز هم تیرهای خوبی زدم و موفق شدیم در جمع ۶ تیم برتر و در کنار تیم‌هایی مانند چین ‌ کره جنوبی قرار بگیریم. این تیم ها جزو بهترین های جهان هستند. در مرحله فینال اما عملکرد خوبی نداشتم و نتوانستیم مدال بگیریم.

همچنین شرمینه چهل امیرانی نیز در مورد عملکردش در هر دو بخش تفنگ ۱۰ متر انفرادی و میکس توضیح داد. او گفت: در جدول انفرادی با اختلاف کمتر از نیم نتوانستم به فینال بریم. ویژگی تیراندازی همین است، گاهی یک تیر و خوب با بد زدن آن باعث جابه جایی در جدول می شود.

این ملی پوش تیراندازی با بیان اینکه رقبای اصلی ما همه آسیایی هستند، خاطرنشان کرد: هند، چین و کره جنوبی از رقیبان اصلی ما هستند. در حضور همین تیم ها عملکرد خوبی داشتیم اما نه به قدری که مدال بگیریم. 

چهل امیرانی که سهمیه المپیک را هم کسب کرده است، در مورد برنامه های آماده سازی خود برای این بازی ها نیز گفت: قطعا هر مسابقه و رویدادی به اندازه ۲۰ و حتی ۳۰ جلسه تمرینی تاثیرگذار است و باعث بالا رفتن تجربه و کم شدن فشار روانی و استرس ها می شود. من هم بعد از بازی های آسیایی باید در مسابقات قهرمانی آسیا ‌جهان شرکت کنم.

دیدگاهها