کد خبر : 1968158 | 04 مهر 1402 ساعت 11:53 | 23.6K بازدید | 16 دیدگاه

تمجید ویژه شماره یک از قلعه‌نویی: حالا خانواده‌ایم

دروازه‌بان شماره یک تیم ملی حضور امیر قلعه نویی روی نیمکت ایران را یک اتفاق مثبت و ویژه ارزیابی کرد.

تمجید ویژه شماره یک از قلعه‌نویی: حالا خانواده‌ایم

به گزارش "ورزش سه"، امیر قلعه نویی که پیش از این نیز سابقه حضور روی نیمکت تیم ملی را داشت، اکنون بعد از جام جهانی قطر و پایان همکاری فدراسیون فوتبال با کارلوس کی روش بار دیگر هدایت تیم ملی را عهده‌دار شده و شاگردان خود را مهیای رقابت‌های جام ملت‌ها و جاه‌طلبی بزرگ در این تورنمنت می‌کند.

علیرضا بیرانوند دروازه بان شماره یک تیم ملی که شب گذشته در برنامه فوتبال برتر حاضر شده بود، حضور امیر قلعه نویی را یک اتفاق مثبت روی نیمکت تیم ملی ارزیابی می‌کند و در این خصوص گفته: بعد از چندین سال ما یک خانواده شده ایم و واقعا این اتفاق افتاده است. وقتی کادرفنی بومی باشند خانواده تشکیل می‌شود. شاید حالا مربی گلرهای ما خارجی باشد اما من الان تیم ملی را یک خانواده می‌بینم که می‌تواند موفق باشد. با حضور امیر قلعه نویی یک اتفاقی در تیم ملی رخ داده که همگی ما با یکدیگر رفیق شده‌ایم. بچه‌ها واقعا به همدیگر احترام می‌گذارند. بازیکنان بزرگ ما به کوچکترها کمک می‌کنند و احترام می‌گذارند. این در سال‌های قبل متفاوت و مشخص بود. یعنی بازیکنانی که می‌آمدند از نوع رفتارشان مشخص بود که به بازیکنان بزرگ. ولی با حضور آقای قلعه نویی شرایط متفاوت شده و همگی رفیق شدیم. بازیکنان بزرگ‌مان هوای بازیکنان بازیکنان کم تجربه‌تر و تازه‌وارد شده به اردوی تیم ملی را دارند.

1930911

دروازه بان شماره یک پرسپولیس و تیم ملی در ادامه صحبت‌هایش گفت: شما الان با دیدن شرایط تیم ژاپن می‌گویید ایران قهرمان نمی‌شود. یک سوال بپرسم؟ آقای قلعه نویی همیشه در جلسات می گویند تا فینال باید برویم. نوش جان ژاپن و سرمایه گذاری کرده و شرایط خوبی را دنبال می‌کنند. اما آیا ژاپن تا فینال به ما می‌خورد؟ عربستان چی؟ چون ژاپن را می‌بینیم میگوییم قهرمان نمی‌شویم اما شما مطمئن باشید اگر به فینال برویم با بازیکنان خوبی که داریم، در آن بازی شرایط فرق خواهد کرد. مهدی طارمی با آن خلاقیتی که دارد در آن بازی قطعا با خلاقیتی 10 برابر باید حاضر شود. ما الان تمام تمرکزمان حضور در فینال است. الان نمی‌گوییم باید قهرمان شویم. چون می‌توانیم تا فینال برویم. چرا نرویم؟ الان 21 بازیکن ژاپن لژیونر هستند. از این نفرات شاید تا سه دوره دیگر جام ملت‌ها در کنار هم باشند. آنها گفتند تا جام جهانی 2030 قهرمان جهان خواهیم شد. با این نمایشی که دارند و رقبای قدرتمند را شکست می‌دهند شاید در همین جام جهانی بعدی قهرمان شوند! به نظرم تیم ملی که ما داریم، این است که اولین موضوع را که نظم و انضباط بوده را به دست آوردیم. سبک بازی خوبی هم داریم و به یکدیگر اعتماد کردیم و به همدیگر پاس می‌دهیم و بازیسازی را از عقب دنبال می‌کنیم. شاید در سال‌های قبل به خاطر اینکه اگر یک پاس اشتباه بدهیم همان توپ وارد گل شود، باعث می‌شد به همدیگر زیاد پاس ندهیم و الان فرم بازی عوض شد. الان آقای قلعه نویی می‌گوید یک گل بزنید باید دومی را بزنید و بعد از دومی هم به فکر بعدی باشید. شاید در دقیقه هشت گل زدیم و برگردیم دفاع کنیم تا آخر بازی.

1930915

بیرانوند در پایان صحبت‌هایش درباره وضعیت تیم ملی در دوران قلعه نویی گفت: در یکی از جلسات فنی آقای قلعه نویی گفتند اگر تک به تک شدید حق ندارید ضربه آخر را بزنید. چون ما گلرهای خوبی داریم و بگذارید برود. بعد من گفتم آقای قلعه نویی بستگی به زمانش دارد. آقای قلعه نویی گفتند ما شما را بزرگ می‌کنیم و شما اینطور می‌گویید؟ ببینید اینطور آقای قلعه نویی به فکر بازیکنان و اعتمادبنفس دادن به آنها هستند. شما ببینید چطور با بازیکنانش صحبت می کند و دوست دارد تیمش هم تهاجمی بازی کند. من الان هشت سال است در تیم ملی هستم و رفتار بازیکنان با سرمربیان را دیده‌ام. رفتاری که الان از سوی بازیکنانی مثل طارمی، آزمون، حاج صفی، جهانبخش، عزت اللهی و ... دیدم واقعا از جان و دل مایه می گذارند این تیم موفق باشد و شاید تنها شانس این نسل باشد و شاید در تورنمنت بعدی کنار هم نباشیم و همین موضوع باعث تلاش چند برابری همگی ما شده است.

دیدگاهها