کد خبر : 1968237 | 04 مهر 1402 ساعت 16:35 | 56.4K بازدید | 14 دیدگاه

دباغی: بزرگترین دغدغه من طبخ غذا بود؛

استقبال ۴۰ هزار نفری از ستاره سپاهان در هندوستان!

ملی پوش سابق سپاهان در گفت‌وگو با "ورزش سه" در خصوص انتقال جنجالی به لیگ هند می‌گوید.

استقبال ۴۰ هزار نفری از ستاره سپاهان در هندوستان!

به گزارش "ورزش سه"، هفته گذشته خبر انتقال ستاره فوتبال زنان به لیگ هند سر و صدای زیادی به پا کرده بود. هاجر دباغی، گلز‌ن‌ترین بازیکن تاریخ باشگاه سپاهان که در طول 6 سال حضور در این تیم 125 گل برای این باشگاه به ثمر رسانده بود و عضو باشگاه صدتایی‌‌های این باشگاه است، به تیم گوکولام کرالا هند پیوست تا در لیگ شانزدهم زنان جای خالی این ستاره حس شود.

شش سال درخشش با سپاهان اما ناکام در قهرمانی!
دباغی علی‌رغم اینکه تنها 24 سال سن دارد، در سال‌های گذشته موفق شده است نام خود را در فوتبال زنان به سر زبان‌ها بیندازد. مهاجم سابق سپاهان در طول 112 بازی برای این تیم، 126 گل به ثمر رسانده و حتی از رکورد محرم نویدکیا نیز در این باشگاه عبور کرده است. دباغی سال گذشته بعد از عقد قرارداد با سپاهان، به گران‌ترین بازیکن فوتبال زنان شهرت یافت و بر اساس گمانه‌زنی‌ها او جزء اولین نفراتی بود که رقم قراردادش به مرز یک میلیارد تومان نزدیک شد. علی‌رغم اینکه پیش از آغاز لیگ پانزدهم (فصل گذشته فوتبال زنان) دباغی زیر تیغ جراحی از ناحیه ساق پا رفت، اما در طول فصل گذشته نیز او عملکرد نسبتا خوبی در سپاهان داشت و موفق به زدن 11 گل برای این تیم شد. نکته جالب توجه این است که او 7 سال قبل موفق شد با تیم آینده سازان قهرمان لیگ برتر زنان شود، اما بعد از واگذاری امتیاز این تیم به سپاهان، در طول 6 فصل گذشته سپاهان موفق به قهرمانی در لیگ برتر زنان نشده است و بهترین عنوان هاجر دباغی با این تیم، کسب عنوان نایب قهرمانی در لیگ گذشته بود.

هاجر با گوکولام در جام باشگاه‌های آسیا

آخرین دوره از مسابقات جام باشگاه‌های آسیا که سه سالی است به طور آزمایشی برگزار می‌شود؛ آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد. خاتون بم، تنها نماینده کشورمان در این رقابت‌ها، در گروه B مسابقات با تیم‌های سیدنی استرالیا، هیوندای استیل رد آنجل کره‌جنوبی و نسف قرشی ازبکستان هم گروه است و در دیگر گروه این رقابت‌ها تیم‌های اوراوا ردز ژاپن، هوالیان چین‌تایپه، بانکوک اف‌سی تایلند و گوکولام کراکا هند حضور دارند. این بدان معناست که هاجر دباغی در فصل آتی به همراه نماینده هند در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

دباغی: برای هر مسابقه گوکولام 40 هزار نفر به استادیوم می‌آیند

مهاجم فصل گذشته سپاهان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه زنان "ورزش سه"، در خصوص انتقال به این تیم گفت: گوکولام مدت‌هاست که قهرمان لیگ هند است و هم در لیگ زنان و هم در لیگ مردان تیم‌داری می‌کند. تا آنجایی که من می‌دانم برای هر مسابقه این تیم 30 الی 40 هزار نفر به استادیوم می‌آیند و این تیم هواداران بسیاری دارد.
او در پاسخ به این سوال که دوری از خانواده برای او سخت نخواهد بود گفت: طی این سال‌ها هرگز حتی از استان خارج نشدم و همیشه برای تیم‌های اصفهانی به میدان رفتم. همین موضوع سختی را برای من دو چندان خواهد کرد اما به هرحال فوتبال حرفه‌ای یعنی همین. باید با این دوری کنار بیایم.
دباغی در واکنش به اینکه آیا می‌تواند غذای هندی بخورد گفت: اتفاقا این موضوع دغدغه بسیار مهمی برای من بود و در مذاکره با این باشگاه، این موضوع را مطرح کردم. آن‌ها گفتند که یک ساختمان مجزا برای لژیونرهای تیم دارند که آشپز اختصاصی در این ساختمان مستقر است. قرار است غذای مناسب برای ما طبخ شود و مشکلی از این حیث وجود نداشته باشد.

دیدگاهها