کد خبر : 1974302 | 30 مهر 1402 ساعت 13:15 | 260.9K بازدید | 628 دیدگاه

خودروی صد میلیاردی جنجالی شد!

خشم ستاره تیم ملی کشتی از اظهارات حسین کنعانی

ملی پوش تیم ملی کشتی آزاد با انتشار یک استوری از مدافع پرسپولیس، نسبت به تفاوت دستمزدها و پاداشهای کشتی و فوتبال انتقاد کرد.

خشم ستاره تیم ملی کشتی از اظهارات حسین کنعانی

به گزارش "ورزش سه"، صحبت‌های محمدحسین کنعانی زادگان در گفتگو با برنامه شب های فوتبالی، حالا با واکنش یکی از ملی پوشان تیم ملی کشتی آزاد همراه شده و امیرمحمد یزدانی یک بار دیگر به بحث تفاوت فاحش میان دستمزد فوتبالیست ها و مدال آوران سایر رشته ها و بخصوص کشتی پرداخته است.

داستان از این قرار است که پس از رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲، به تعدادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال مجوز واردات خودروهای لوکس و گران قیمت خارجی، با عوارض پایین گمرکی داده شد که سر و صدای زیادی به پا کرد. ۳۲ بازیکن ملی پوش توانستند خودروهایی با قیمت بسیار پایین تر از بازار آزاد وارد کشور کنند.

چند شب پیش و در مصاحبه ای که کنعانی زادگان با شب های فوتبالی انجام داد، درخصوص این مجوز و همچنین خودروی لوکسی که زمان عقد قرارداد با پرسپولیس به محل ساختمان باشگاه برده بود به صحبت پرداخت که حالا با واکنش یکی از قهرمانان تیم ملی کشتی آزاد همراه شد.

1943133

کنعانی در این مصاحبه گفت: «باشگاه پرسپولیس به قدری بزرگ است، باید با ماشین‌های خیلی خوبی به آنجا رفت.» مدافع پرسپولیس سپس در پاسخ به این سوال که گفته می شود قیمت آن خودرو ۱۰۰ میلیارد بوده است، گفت: «نه آن خودرویی که با آن به باشگاه رفتم، گذر موقت بود. ولی ارزش یکی از خودروهایم ۱۰۰ میلیارد تومان است.»

زمانی که این بازیکن اعلام کرد که یک رنجرور وارد کشور کرده، مجری برنامه از او پرسید که آیا این خودرو سر همان داستان های پاداش تیم ملی از جام جهانی است؟ که کنعانی در پاسخ می‌گوید: «بله سر همان مجوزهای جام جهانی است.»

حالا یزدانی ویدیویی میکس شده از ترکیب صحبت‌های پژمان درستکار با گفته‌های کنعانی را در صفحه شخصی خود استوری کرده است. جایی که سرمربی تیم ملی کشتی آزاد می‌گوید: «تبعیض آمیز عمل نکنیم، خواسته‌ام این است. بچه های ما برای کسی کیسه ندوخته اند، کشتی گیر برای کسی کیسه ندوخته است. ولی وقتی یک چیزی هست، به یک رشته ای و به یک تیمی که در طول تاریخ موفق تر بوده است و افتخارات بیشتری برای کشورمان به دست می آورد، حتما باید نگاه بهتر و بالاتری باشد. عدالت یعنی این.»

1943131

امیرمحمد یزدانی که در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو و همچنین ۲۰۲۳ بلگراد موفق به کسب مدال نقره شد، پیش از این نیز سابقه نائب قهرمانی در تورنمنت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ آیووا آمریکا، زیر ۲۳ سال جهان و زیر ۱۹ ساله‌های آسیا را در کارنامه دارد. یزدانی یک بار نیز در تورنمنت یاشاردوغو عنوان قهرمانی را به دست آورده است.

1943132

حالا او با انتشار این ویدیو در صفحه شخصی خود نوشته است: «خوبه‌ها، ببازی جایزه بگیری. در جایی از کره خاکی هستیم که عدالت فقط یک واژه است و معنای خاصی ندارد. باز هم خدا را شکر ندوییدم دنبال تی شرت کسی. دم همتون گرم بابت حمایتتون.»

یزدانی پیش از این نیز در مصاحبه ای نسبت به وضعیت پاداش های کشتی و دستمزد فوتبالیست انتقاد کرده بود. «تیم ملی فوتبال در بین آسیایی‌ها بدترین عملکرد را در جام‌ جهانی ۲۰۲۲ قطر داشت و از گروه خودش صعود نکرد. آنها فقط یک برد داشتند و با دو باخت کارشان تمام شد، اما کشتی همیشه مدال‌آور بوده و از این لحاظ ورزش اول کشور است. این همه بی‌توجهی و تبعیض اصلا عادلانه نیست.»

پیش از این، فدراسیون کشتی اعلام کرده بود که در مجموع مبلغ ۳ میلیارد و هفتصد و چهل میلیون تومان پاداش به ۹ مدال آور کشتی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان در بلگراد که اواخر شهریور برگزار شد، پرداخت خواهد کرد. بر این اساس برای طلایی‌های ایران در این رقابت‌ها، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به همراه حقوق ماهیانه به مدت یک سال به مبلغ ۳۰ میلیون تومان، مدال‌آوران نقره مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به همراه حقوق ماهیانه به مدت یک سال به مبلغ ۱۵ میلیون تومان و مدال‌آوران برنز مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به همراه حقوق ماهیانه به مدت یک سال به مبلغ ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

دیدگاهها