کد خبر : 1975225 | 04 آبان 1402 ساعت 02:40 | 62.4K بازدید | 21 دیدگاه

شروع هیجان‌انگیز میشل

آشنایی با تیمی که تن بارسلونا و رئال را لرزانده است

تیم فوتبال خیرونا، در این فصل عملکردی خارق‌العاده به ثبت رسانده و پا به پای رئال مادرید و بارسلونا جلو آمده است، آنها این عملکرد را مدیون کسی نیستند، جز میگل آنخل سانچز مونوز، معروف به میشل.

آشنایی با تیمی که تن بارسلونا و رئال را لرزانده است

به گزارش "ورزش سه"، در دنیای فوتبال، یک داستان تاریخی و هیجان‌انگیز جدید در حال نوشته شدن است. تیم خیرونا به رهبری میشل، سرمربی خلاقش، فراتر از انتظارات عمل کرده و در حال خلق لحظاتی قابل توجه هستند. داستان آنجایی هیجان‌انگیزتر می‌شود که بدانید این تنها آغاز راه و پروژه این مربی متولد مادرید است و اتفاقات زیادی در راه است.

خیرونا روز یکشنبه در صدمین بازی تحت هدایت میشل، سرمربی اسپانیایی این تیم، موفق شد آلمریا را ۵-۲ شکست دهد.

این برد برای خیرونا یک برد تاریخی بود زیرا آنها را به اولین باشگاهی تبدیل کرد که رئال مادرید، بارسلونا یا اتلتیکو مادرید نام نداشت و حداقل ۲۵ امتیاز از ۱۰ بازی اولش در لالیگا کسب کرده‌ است.

1944882

کسب این سه امتیاز آنها را با رئال مادرید هم‌امتیاز کرد. این تیم با ۲۵ امتیاز یک امتیاز از بارسلونا هم بیشتر گرفته‌ و شروعی تحسین‌برانگیز داشته‌ است.
تنها بازی‌هایی که این تیم در این فصل متوقف شده است، تساوی هفته اول برابر رئال سوسیه‌داد و شکست هفته هشتم مقابل رئال مادرید است.

معمار این موفقیت، میشل، مربی ۴۷ ساله مادریدی است که با یک سبک هجومی توجه‌ها را به خود جلب کرده است. بازی یکشنبه صدمین بازی او روی نیمکت خیرونا بود. او رکورد ۴۷ برد، ۲۰ تساوی و ۳۳ شکست را به خود اختصاص داده است. درصد برد او در لالیگا ۴۴ درصد است که بهترین درصد پیروزی در تاریخ باشگاه کالاتانی است. میشل این موفقیت را بدیهی نمی‌داند.

1944883

او پیش از این با رایو وایکانو و هوئسکا، دو باشگاه دیگری که در دوران سرمربیگری خود هدایت کرده، به سطح اول فوتبال اسپانیا صعود کرده است، اما هر دو تیم در فصل بعد سقوط کردند و میشل قبل از پایان هر فصل اخراج شده است. با این حال، با خیرونا داستان متفاوت است. آنها فصل را به قوی‌ترین شکل ممکن آغاز کرده‌اند و هم‌امتیاز با صدرنشین، در رده دوم قرار دارند و از مدعیان کسب سهمیه اروپایی هم هستند تا شگفتی‌ساز این فصل فوتبال اروپا لقب بگیرند.

میشل می‌داند که خیرونا هرگز سه فصل متوالی را در لالیگا سپری نکرده است و دستیابی به این امر، هدف اصلی اوست. همان‌طور که او پس از برد یکشنبه گفت: «هدف این است که هر چه زودتر جایگاه تیم را در لالیگا تثبیت کنیم. امیدوارم گام به گام به سمت جلو برویم، اما جمع‌آوری هر امتیاز یک مبارزه است و می‌خواهم تیم بفهمد که کار روزانه چیزی است که ما را به موفقیت می‌رساند.»

1944885

کلید موفقیت خیرونای میشل در این فصل بیشتر به لطف خط حمله آنهاست تا دفاع. خیرونا با ۲۴ گل بیشترین گل زده را در بین باشگاه‌های لالیگا دارد و با خلق ۳۴ موقعیت بزرگ گلزنی، در رده دوم این بخش قرار دارند.

با توجه به اینکه میشل در دوران بازیگری خود یک هافبک گلزن بود و در رایو وایکانو توانست گل‌های زیادی به ثمر برساند، تعجب‌آور نیست که ببینیم تیمش با چنین ذهنیتی بازی می‌کند و پس از زدن یک گل و برتری عقب نمی‌نشیند.

1944886

در خط دفاعی، آنها ۱۳ گل دریافت کرده‌اند و از این حیث در رده نهم لالیگا قرار دارند. این تعداد گل با توجه به سبک بازی هجومی تیم، عجیب نیست اما ضعف‌هایی نیز دیده می‌شود و اگر جایی برای پیشرفت وجود داشته باشد، در خط دفاع خواهد بود، زیرا مربی به آنچه تیمش در حمله به دست آورده است اطمینان کامل دارد. او پس از پیروزی مقابل آلمریا گفت: «من نگران فاز هجومی تیمم نیستم، زیرا می‌توانیم برای هر حریفی مشکل ایجاد کنیم و گزینه‌های زیادی برای این کار داریم.»

1944887

میشل حق دارد به تنوع بازیکنان گلزن تیمش اشاره کند. آرتم داوبیک، خرید تابستانی‌ آنها با ۵ گل بهترین گلزن تیم است، اما موفقیت خیرونا فقط مربوط به یک بازیکن نیست. تاکنون ۱۱ بازیکن مختلف حداقل یک گل و ۱۰ بازیکن متفاوت حداقل یک پاس گل داده‌اند. این نتایج یک تلاش تیمی است و بیشترین اعتبار برای این موفقیت، به میشل داده می‌شود. خیرونا چندین بازیکن مهم را در تابستان از دست داد، مانند اوریول رومئو، تاتی کاستلانوس و رودریگو ریکلمه، اما کیکه کارسل، مدیر ورزشی آنها که به تازگی به تیم آمده است با مشورت سرمربی، بازیکنان خوبی به تیم اضافه کرد و تیم شگفتی‌ساز لالیگا ساخته شد.

1944884

میشل تا سال ۲۰۲۶ با خیرونا قرارداد دارد و به این معنی است که هنوز داستان‌های زیادی برای نوشتن وجود دارد. هدف مدیریت و کادر فنی در این فصل حفظ تیم در لالیگاست، اما هواداران رویای اروپا در سر دارند و باید دید تا پایان این فصل هیجان‌انگیز چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

دیدگاه‌ها