کد خبر : 1976543 | 09 آبان 1402 ساعت 01:40 | 58.8K بازدید | 102 دیدگاه

مسی: امباپه و هالند هم فوق‌العاده بودند

لیونل مسی، ابر ستاره آرژانتینی، در سخنرانی پر احساس خود بعد از کسب هشتمین توپ طلا، گفت که "هرگز تصور هم نمی‌کرده که چنین دورانی را در زندگی حرفه‌ای‌اش تجربه کند.

مسی: امباپه و هالند هم فوق‌العاده بودند

لیونل مسی، فوق ستاره دنیای فوتبال، با کسب هشتمین توپ طلای خود موفق شد خود را در تاریخ فوتبال جاودانه‌تر کند. او امشب در پاریس هشتمین توپ طلای خود را در پی درخشش با تیم ملی آرژانتین و هدایت این تیم به عنوان کاپیتان برای رسیدن به عنوان قهرمانی جهان در سال 2022، کسب کرد.

1947658

او در سخنرانی بعد از کسب این جایزه تاریخی گفت: "از همه به خصوص هم‌تیمی‌هایم متشکرم. از همه کسانی که به من رای دادند متشکرم. این توپ طلا یک هدیه عالی برای تمام مردم آرژانتین است. من نمی‌خواهم ارلینگ هالند یا کیلیان امباپه را فراموش کنم که سال فوق العاده و دیدنی داشتند و شک ندارم در سال‌های آینده این جایزه را خواهند برد.

1947659

خوشحالم که سطحم هیچگاه پایین نیامد، من سال‌ها خوش شانس بوده‌ام که در چنین جایگاهی قرار گرفتم. می‌خواهم به همه افرادی که از قهرمانی آرژانتین در جهان خوشحال بودند اشاره ویژه‌ای داشته باشم. همچنین از خانواده‌ام، همسرم و فرزندانم تشکر می‌کنم. از همسرم، به خاطر حضور در بدترین لحظات، و کمک او  به پیشرفتم در فوتبال. بدون تو این امکان وجود نداشت.
می خواهم در آخر به مارادونا اشاره کنم. تولدت مبارک، فکر می‌کنم جایی بهتر از اینجا برای تبریک گفتن به او وجود ندارد، پر از بازیکنان فوتبال و جایزه‌های مختلف. این توپ طلا هم مال تو و کل آرژانتین است."

1947661

او سخنرانی‍‍‍‍‍‍‍اش را اینجا به پایان برد و در ادامه مجری‍های برنامه و دیدیه دروگبا از او سوالاتی را پرسیدند.
آیا این بهترین جایزه فردی تو بود؟
"همه جوایز فردی ویژه بوده‍اند، اما من همیشه بر اهمیت تیم تاکید می‍کنم، این در درجه دوم اهمیت قرار دارد. به سیتی نگاه کنید، آنها بهترین بوده اند و فصل گذشته به همه چیز رسیده‌اند.

من بسیار خوش شانس بوده‌ام، در بهترین تیم جهان، بهترین تیم تاریخ بوده‌ام، به لطف آن توانستم جوایز فردی زیادی کسب کنم. با آرژانتین روزهای بسیار بدی داشتم، اما هرگز تسلیم نشدم. برای بردن کوپا آمه ریکا و جام جهانی، و به همین دلیل است که من افتخار می‌کنم که تسلیم نشدم."

1947662

حضور در تیم اینترمیامی؟
"خیلی خوشحالم که به میامی رفتم. استقبال خوبی از من شد و می‌توانم زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانم. از دیوید بکام برای این پیشنهاد عالی ممنونم."

رقابت با امباپه و هالند؟
" قرار است سال‌های آینده رقابت خوبی بین این دو جوان اینجا وجود داشته باشد. هر دوی آنها امسال لیاقتش را داشتند. ارلینگ، این (توپ طلا) می‌توانست مال تو باشد و می‌تواند کاملاً مال تو باشد."

دیدگاهها