کد خبر : 1981313 | 30 آبان 1402 ساعت 01:18 | 5.5K بازدید | 1 دیدگاه

سه‌شیرها بدون باخت به یورو رسیدند

تیم ملی انگلیس بازی‌های دور مقدماتی یورو 2024 را با یک تساوی 1-1 خارج از خانه مقابل مقدونیه شمالی به اتمام رساند.

سه‌شیرها بدون باخت به یورو رسیدند

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال انگلیس، در آخرین بازی دور مقدماتی یورو خارج از خانه به مصاف مقدونیه شمالی رفت. انگلیس موفق شده بود تا پیش از این بازی آخر مرحله گروهی، صعود خود را به یورو 2024 به عنوان تیم صدرنشین قطعی کند. این بازی فرصتی برای گرت ساوت‌گیت بود تا ریکو لوئیس را برای اولین بازی ملی‌اش به میدان بفرستد و به برخی از بازیکنان اصلی تیمش استراحت بدهد.

ویدئو: 317243

انگلیس در دقیقه 4 روی کرنری که ترنت الکساندر آرنولد ارسال کرد می‌توانست به گل برسد اما لوئیس، نتوانست در اولین دیدار ملی‌اش گل هم بزند و شوتش از نزدیک دروازه، با فاصله زیادی به بیرون رفت.

سه شیرها در دقیقه 14 هم روی همکاری جک گریلیش و فیل فودن موقعیت زیبایی را خلق کردند که دکلان رایس با بی‌دقتی ضربه‌اش را به بیرون فرستاد.

1956673
1956674

انگلیس توپ و میدان را در اختیار داشت که در دقیقه 38 روی یک خطای پنالتی غافلگیر شد. لوئیس در پرش برای دفع سانتری با بوخان میوسکی درگیر شد و آرنجش به سر این بازیکن اصابت کرد که به نظر به صورتی سختگیرانه خطای پنالتی اعلام شد. جوردن پیکفورد این ضربه پنالتی را که انیس بردی به سمت چپ دروازه فرستاد را دفع کرد، اما ریباند این ضربه مجدداً زیر پای بردی افتاد و او این بار در باز کردن دروازه اشتباه نکرد تا انگلیس 1-0 عقب بیفتد.

در دقیقه 4+45 هری مگوایر در محوطه جریمه حریف توسط دروازه‌بان استول دیمیتریوسکی به زمین افتاد و ادعای خطای پنالتی داشت. داور برای بررسی این صحنه با VAR مشورت کردو در نهایت این حرکت دیمیتریوسکی که می‌توانست به اخراج او منجر شود، خطا اعلام نشد و دو تیم با همین نتیجه به رختکن رفتند.

در دقیقه 47 انگلیس توسط فودن به گل رسید که داور بعد از یک بررسی طولانی صحنه آن را به دلیل آفساید میلیمتری فودن مردود اعلام کرد که باعث اعتراض بیشتر انگلیسی‌ها به داور شد.

1956675
1956676

در دقیقه 58 هری کین، ستاره این روزهای بایرن مونیخ و بهترین گلزن تاریخ انگلیس به جای اولی واتکینز به میدان آمد و تنها یک دقیقه بعد روی ارسال کرنر فیل فودن با ضربه سر تو پی را به سمت دروازه حریف فرستاد که با دخالت جانی آتسانوف به گل تساوی انگلیس تبدیل شد.

در ادامه بازی آرام‌تر شد و انگلیس که با خیال راحت بازی می‌کرد به آب و آتش نزد. ساوت‌گیت در دقایق پایانی به بازیکن جوان دیگری، یعنی کول پالمر هم فرصت بازی کردن داد. در ادامه اتفاق خاص دیگری نیفتاد تا انگلیس به تساوی 1-1 رضایت دهد. با این نتیجه، انگلیس با 20 امتیاز دور گروهی را به اتمام رساند و مقدونیه هم با 8 امتیاز تنها بالاتر از مالت، در رده پنجم گروه قرار گرفت و از صعود به یورو باز ماند.

دیدگاهها