کد خبر : 1985533 | 17 آذر 1402 ساعت 20:07 | 19.7K بازدید | 19 دیدگاه

برای زجر کشیدن اینجا هستیم، باید زجر بکشیم

ویسی: نان و ماستمان را بدهید بوقلمون نخواستیم!

عبدالله ویسی می‌‌گوید استرس بالای بازیکنان صنعت نفت مانع پیروزی این تیم در مسابقات خانگی می‌شود.

ویسی: نان و ماستمان را بدهید بوقلمون نخواستیم!

به گزارش ورزش سه، صنعت نفت در هفته دوازدهم لیگ برتر میزبان آلومینیوم اراک بود و موفق نشد در این دیدار خانگی پیروز شود. عبدالله ویسی پس از این مسابقه در نشست خبری حاضر شد و درباره این دیدار و همچنین شرایط صنعت نفت آبادان صحبت کرد.

صحبت‌های ویسی را در ادامه می‌خوانید:

* شکست برابر آلومینیوم؟
یک بازی پرتنش را شاهد بودیم. ما مصمم بودیم بازی امروز را ببریم و اولین برد خانگی‌مان را کنار هواداران باشیم و جشن بگیریم اما متاسفانه نشد. وقتی در شروع بازی در خانه خودت گل می‌خوری، سخت است که به بازی برگردی، آن هم در شرایطی که استرس بردن داشته باشی. خیلی خوب برگشتیم و خیلی خوب بازی می‌کردیم اما متاسفانه ده نفره شدن‌مان، تیم‌مان را مثل آوار پایین ریخت و فروپاشیدیم. در نیمه با بچه‌ها صحبت کردیم و بهتر شدیم. می‌توانستیم بهتر هم باشیم اما متاسفانه نشد و از ده نفره شدن‌مان آسیب خوردیم و متاسفانه با عرض معذرت از هواداران، باز هم نتوانستیم در آبادان ببریم.

* تاثیر وقفه‌های لیگ بر روی عملکرد و نتایج نفت؟
وقتی لیگ تعطیل می‌شود، برای همه تعطیل است. تیم‌ها ۳-۴ روز وارد استراحت می‌شوند و سپس باید بدنسازی کنند. این برنامه بسیار بدی است که برای همه هست. نمی‌توانم بگویم چون تعطیل بودیم نتوانستیم ببریم اما برنامه‌ریزی خوب نیست و برای همه خوب نیست.

* استرس بازیکنان صنعت نفت در خانه؟
استرس داریم که در خانه ببریم و این استرس ما را شگفت‌زده می‌کند. هر بازی این اتفاق برایمان میفتد. پارسال هم این اتفاق افتاد و سال‌های قبل هم بود‌. ما با یک برد خانگی می‌توانیم به وضعیت آرمانی خودمان برسیم. ما بد بازی نمی‌کنیم و خلق موقعیت می‌کنیم و شاید بانشاط هم بازی کنیم اما متاسفانه اینطور می‌شود. ما در اکثر بازی‌های بیرون از خانه گل زدیم اما باید کالبدشکافی کنیم که چرا در خانه اینطور می‌شود.

ویدئو: 318852

* تقویت تیم در نیم فصل؟
پول نداریم.

* صنعت نفت با این شرایط سقوط می‌کند؟
تیم سقوط نمی‌کند. این حرف را نزنید. این نوع امتیازگیری ما برای ماندن و حتی رتبه دهم و یازدهم خوب است اما وارد استرس می‌شویم. امروز به بچه‌ها گفتم ما در برزخ هستیم؛ یا باید تکلیف‌مان روشن شود که در بهشت هستیم و یا دست و پا بزنیم که در جهنم نیفتیم. ما در جهنم نیستیم و تیم ما نمیفتد. بسیار محکم و استوار این حرف را می‌زنم. اما الان نیمکت ما طوری است که دست و پایم می‌لرزد که تعویض کنم؛ ما جوان‌هایی داریم که زود است بازی کنند و باید کنار تیم باشند.

* تاثیر وقفه بازی روی بازی صنعت نفت؟
باز هم دو طرفه بود. نمی‌توانم بگویم چون وقفه افتاد باختیم. بهانه نمی‌آورم. داور اشتباهی کرد که آن را برگردانند. خدا را شکر خود افشاریان اینجا بود و از بالا دید و با مسئولیت خودش این کار را انجام داد. اما نباید اگر این بازی داور علیه ما اشتباه کرد، بازی بعد جبران کنند. نمی‌گویم داور بد بود، داور خوب بود و فکر می‌کنم اخراج هم درست بود. در مجموع باید بگذاریم داورها کارشان را انجام بدهند، نه اینکه اگر به ضرر ما بود، خودم، بازیکنان، هیئت مدیره و نماینده‌های مجلس آنقدر صحبت کنند که مسئله را لوث کنند. من به آلومینیوم تبریک می‌گویم که خوب بازی کردند و به هر حال در آبادان به ما گل زدند اما اینکه بحث داوری را وسط بیاوریم که یک ذره، دو ذره و یک اشتباه، دو اشتباه شود، برای جامعه فوتبال قابل احترام نیست.

* کمک داور به داور اعلام کرد پنالتی نبود.
نمی‌دانم.

* کارت زردهای بیهوده بازیکنان صنعت نفت؟
این اتفاق حاصل همان استرسی است که در خانه و مقابل هواداران پرشورمان داریم. بچه‌ها می‌خواهند تمام وجودشان را بگذارند و گاهی اشتباهات زشتی می‌کنند. خانزاده یک بازیکن بسیار باتجربه است و در ۲-۳ جام جهانی حضور داشته است و زمانی که بازیکن پشت به زمین ما است، نیاز نبود آن کار را انجام بدهد. بازی قبلی شنانی آن کار را کرد و در بازی تهران، سنگر اخراج شد. ما ۱۱ بازی کردیم، سه اخراجی دادیم و چهار تا هم بازیکن چهار اخطاره دادیم. بسیار زشت است و مطمئن باشید این را درست می‌کنیم.

* ترکیب احساسی صنعت نفت، حضور بازیکنان بی کیفیت و غیبت بازیکنان امید در ترکیب این تیم؟
شما مربی فوتبال هستید؟ من از شما سوال می‌کنم جرات دارید بازیکنی که هفته قبل در منتخب هفته قرار گرفته، بیرون بگذارید؟ پیام پارسا هفته گذشته کلین شیت کرد و دو شیرجه بسیار خوشگل داشت. من چه می‌دانم این بازی چه می‌شود؟ من اگر بدانم الان که بیرون می‌روم می‌میرم، نمی‌روم. بازیکنان جوان ما مثل پیام، رضا شریعت و رضا امانی بازیکنانی هستند که باید کنار بزرگسالان رشد کنند. من نمی‌توام ده جوان را یک‌باره بازی بدهم، آن هم در شهر خودمان که بزرگسالان هم استرس دارند، وای به حال آنها. می‌گویید بازیکن بی کیفیت، شاید این حرف بی احترامی به بازیکنانم باشد اما شما هر چقدر پول داشته باشید، خرید می‌کنید. من با سه تا از بازیکنان آلومینیوم اراک صحبت کردم به اینجا بیایند؛ ۱.۵- ۲ میلیارد بیشتر به آنها می‌دادم اما نیامدند. چه کار کنم؟ آیا شما و مردم این را می‌دانید؟ چرا تماشاگر یک‌باره گفت تماشاگر پولکی؟ چون می‌دانست من با سه تا از آنها صحبت کردم و وقتی اینجا نمی‌آیند من مجبورم با داشته‌هایم این کار را انجام بدهم. اگر ده نفره و ۱-۰ عقب باشیم و معیبدنژاد به زمین برود، آیا من نابودش نکرده‌ام؟ باید کم کم کنار تیم بزرگسالان باشند و بیایند نهایت استفاده را ببرند. گاهی وقت‌ها اتفاق میفتد که بیایند کمک کنند اما گاهی من فقط باید ببرم، حتی اگر زشت بازی کنیم. ما باید یک برد بیاوریم. ما تنها تیمی هستیم که همه بازیکنان زیر ۲۳ سال‌مان خوزستان و ۹۰ درصد آنها آبادانی هستند.

1908345

* بازی هفته آینده مقابل گل‌گهر؟
ما روز معلولین کنار معلولین و نابینایان رفتیم و به آنها قول شرف دادم که همه وجودم را برای برد می‌گذارم. وقتی دقیقه یک این اتفاق میفتد، به هم می‌ریزی. واقعا تلاش‌مان را کردیم و بچه‌ها با تعصب و غیرت بازی کردند. قبول دارم تیمی که خلق موقعیت نکند، خوب بازی نکند، ارسال نکند، تیم بیخودی است اما وقتی این اتفاقات میفتد، طبیعی است. شما دوست ندارید ما هفته بعد ببریم؟ همه ما دوست داریم و کارمان را انجام می‌دهیم. ما باید از این استرس بیرون بیاییم، حتی اگر بسیار زشت بازی کنیم. ما به یک برد نیاز داریم تا به روند خودمان برگردیم. تماشاگران ما واقعا سنگ تمام می‌گذارند و بچه‌ها می‌خواهند جبران کنند اما متاسفانه یک طور دیگر می‌شود.

* صنعت نفت خوب بازی می‌کند اما نمی‌برد؟
در خانه خودمان استرس هست و باید بنشینیم صحبت کنیم. به یک برد نیاز داریم ولی همه فوتبالی و قابل احترام و استرسی هستند. بچه‌ها می‌خواهند درست کنند اما متاسفانه بدتر می‌شود.

* صنعت نفت نیم فصل درست می‌شود؟
الان درست است اما قطعا در نیم فصل روند بهتری خواهیم داشت.

* عارف غلامی به صنعت نفت نمی‌آمد؟
عارف غلامی می‌خواهد لژیونر شود به نظر شما آیا به تیم من خواهد آمد؟ با بازیکنان دیگر صحبت کردم و آنها گفتند که به تیم من نخواهند آمد. سه بار با حسینی صحبت کردم اما گفت که به تیم من نمی‌آید. برای زجر کشیدن آمده‌ایم. باید زجر بکشیم تا در لیگ بمانیم. اگر پول داشتیم یا شهر ما خوش آب و هوا بود قطعاً بازیکنان به تیم ما می‌آمدند. در نیم فصل هستیم و به جای اینکه ۳۰ الی ۵۰ درصد پول بازیکنان را داده باشیم فقط ۱۰ درصد به آنها پرداخت کرده‌ایم. قطعاً نمی‌خواهم بهانه بیاورم و هیچ بهانه‌ای نیست. بازیکن با این نحوه پرداختی حضور در تیم را قبول نمی‌کنند چرا که شغل او فوتبال است. اگر قرار است نان و ماست به ما بدهند، بدهند، ما بوقلمون نخواستیم! علی شاخه در استقلال ملاثانی است. این بازیکن مصدوم بود و دو سال بازی نکرده بود. با هزینه باشگاه به اردو رفت. او گفت باید جایی برود که بازی کند.

دیدگاه‌ها