کد خبر : 2000991 | 20 بهمن 1402 ساعت 19:44 | 2.4K بازدید | 1 دیدگاه

صعود دو شمشیرباز ایران به مقدماتی جام جهانی

مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان با صعود دو نماینده ایران به جدول ٦٤ نفره مقدماتی پیگیری شد.

صعود دو شمشیرباز ایران به مقدماتی جام جهانی

به گزارش "ورزش سه" به نقل از مهر، رقابت‌های شمشیربازی جام جهانی گرجستان از امروز جمعه در تفلیس آغاز شد و طی آن نمایندگان کشورهای مختلف به مصاف هم رفتند.
مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان از امر با برگزاری دیدارهای انفرادی در تفلیس آغاز شد.

علی پاکدامن یکی از نمایندگان اعزامی ایران به دلیل برخورداری از رنکینگ ۷ جهان از حضور در مرحله مقدماتی معاف شد اما دیگر نمایندگان کشورمان طبق قرعه کشی انجام شده دیدارهای مقدماتی خود را برگزار کردند.

در این مرحله محمد فتوحی صاحب ۴ برد شد و نتیجه دو دیدار را واگذار کرد. محمد رهبری در سه دیدار به برتری دست یافت و در سه دیدار هم متحمل شکست شد. فرزاد باهر ارسباران به یک پیروزی دست یافت و در ۴ دیدار با شکست مواجه شد.

نیما آقایی و نیما زاهدی هر یک صاحب یک برد و ۵ باخت شدند و احمدرضا شهمیری هم در ۴ دیدار به برتری دست یافت و نتیجه دو دیدار را واگذار کرد.

بدین ترتیب در پایان مرحله گروهی مقدماتی محمد رهبری، محمد فتوحی و احمدرضا شهمیری به جدول ۱۲۸ نفره صعود کردند و سایر نمایندگان کشورمان حذف شدند.

در ادامه جام جهانی گرجستان و در جدول ۱۲۸ نفره محمد رهبری در مصاف با «ستارخان» از قزاقستان ۱۵ به ۶ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. در این جدول محمد فتوحی با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ «کنتو» از ژاپن را شکست داد و شهمیری هم در رقابت با «سباستین کولار» از کلمبیا به برتری ۱۵ بر ۱۱ دست یافت.

بدین ترتیب فتوحی و شهمیری به جدول ۶۴ نفره مقدماتی جام جهانی گرجستان صعود کردند.

دیدگاهها