کد خبر : 2007854 | 19 اسفند 1402 ساعت 21:01 | 18K بازدید | 24 دیدگاه

با شکستن رکورد 30 ساله بوندس‌لیگا؛

هری‌کین تسلیم نمی‌شود: قهرمانی و کفش طلا با هم!

هری‌کین در شب نمایش درخشان مقابل ماینتس، 2 رکورد بوندس‌لیگا را بهبود بخشید و یک رکورد جدید را به نام خود ثبت کرد.

هری‌کین تسلیم نمی‌شود: قهرمانی و کفش طلا با هم!

به گزارش "ورزش سه"، بایرن مونیخ در بازی هفته بیست و پنجم بوندس‌لیگا به مصاف ماینتس رفت و با نمایشی بی‌رحمانه و قاطع میهمانش را با نتیجه 8-1 از پیش رو برداشت.

بایرن در این دیدار از ابتدا تا سوت پایان، روی جریان بازی کنترل داشت و اگر ضربه ایستگاهی تماشایی ندیم امیری وجود نداشت آن‌ها موفق می‌شدند با کلین شیت این بازی را پشت سر بگذارند.

بایرن نگران این یک گل نیست چراکه در خط حمله یک ماشین گلزنی دارد که با نمایش امشب یکبار دیگر خیال تمامی افراد باشگاه و همینطور هواداران را راحت کرد.

1999721

هری کین انگلیسی که در تابستان جانشین روبرت لواندوفسکی در خط حمله بایرن شده بود، در نمایش درخشان امشب آلیانز آرنا هت‌تریک کرد و در دقایق 13، 45+7 و 70 به اشکال مختلف گلزنی کرد تا چند رکورد را به نام خود ثبت کند.

هری کین با هت‌تریک در بازی خانگی امشب دو رکورد را شکست. به گزارش اُپتا، کین اولین بازیکنی است که در اولین فصل خود در بوندس‌لیگا حداقل 2 گل در 8 بازی به ثمر رسانده است. این رکورد پیش از این توسط دو بازیکن طی 7 بازی ثبت شده بود: فریدلم کونیتسکا در فصل 64-1963 و تونی پولستر در 94-1993.

او همچنین اولین بازیکنی است که در اولین سال حضورش در لیگ برتر آلمان، 4 مرتبه هت‌تریک کرده و این باعث می‌شود که دو رکورد بوندسلیگایی توسط مهاجم سابق تاتنهام در یک بازی شکسته شود.

1999720

کاپیتان انگلیس همچنین موفق شد یک رکورد جدید را به نام خود ثبت کرده که پیش‌تر هیچ بازیکنی در تاریخ بوندس‌لیگا موفق به ثبت آن نشده بود. او اولین بازیکنی است که ضمن به ثمر رساندن حداقل 2 گل در 8 بازی همچنین موفق شده تا به امروز 4 هت‌تریک هم داشته باشد.

به غیر از مسیر گلزنی که کین پیش گرفته و امشب بار دیگر به اوج رسید، او در ارسال پاس گل هم بازیکن خلاقی است. او روی گل پنجم که توسط جمال موسیالا به ثمر رسید یک پاس گل دیدنی برای هم‌تیمی آلمانی خود ارسال کرد تا به آمار 10 پاس گل برسد.

1999723

کین با وجود انجام تنها 34 بازی، اکنون 36 گل در تمام رقابت‌ها برای بایرن به ثمر رسانده است. او در مسیری قرار دارد که این فصل را به پربارترین فصل در کل دوران حرفه‌ای خود تبدیل کند، بهترین آمار انفرادی او به فصل 18-2017 برمی‌گردد که 41 گل در 48 بازی به ثمر رسانده بود.

بایرن با اختلاف قابل توجهی از بایرلورکوزن، صدرنشین بوندس‌لیگا، عقب افتاده اما امیدوار است با حضور هری کین در خط حمله با تداوم گلزنی‌های این مهاجم انگلیسی حداکثر امتیازات را کسب کرده و در مقابل در انتظار لغزش لورکوزن باشد.

1999722
این تصویر هری‌کین خوشحال است که توپ بازی را با خود به خانه می‌برد و این برد شیرین را هرگز فراموش نخواهد کرد.

او در حال حاضر 30 گل در بوندس‌لیگا به ثمر رسانده و مدعی اول کفش طلای این فصل رقابت‌های آلمان است. نزدیک‌ترین رقیب او سرهیو گیراسی است که 21 گل به ثمر رسانده است.

دیدگاه‌ها