کد خبر : 2007921 | 20 اسفند 1402 ساعت 09:38 | 120.6K بازدید | 83 دیدگاه

بیشترین کلین‌شیت‌های فوتبال ایران در سال ۱۴۰۲

گزارش: جنگ بیرانوند و حسینی حساس‌تر شد

حسین پورحمیدی با ۱۵ کلین‌شیت بیشتر از هر دروازه‌بان دیگری در لیگ برتر، دروازه‌اش را بسته نگه داشته است.

گزارش: جنگ بیرانوند و حسینی حساس‌تر شد

به گزارش "ورزش سه"، سال ۱۴۰۲ به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و در این چنین شرایطی فرصتی خواهد بود تا نگاهی به آمار و عملکرد چهره‌ها در فوتبال ایران داشته باشیم. در شرایطی که هنوز هفته بیستم و بیست و یکم لیگ برتر برگزار نشده و قرار است سال ۱۴۰۲ با پایان هفته بیست و یکم خاتمه پیدا کند، اکنون بیشترین کلین‌شیت‌های لیگ برتر را مورد بررسی قرار دادیم.  

بولت تراکتورحسین پورحمیدی ۱۵ کلین‌شیت
سنگربان تیم تراکتور که در هفته‌های پایانی لیگ بیست و دوم، درون دروازه آلومینیوم اراک می‌ایستاد با ۱۵ کلین‌شیت در سال ۱۴۰۲، بیشتر از هر دروازه‌بان دیگری موفق شده در لیگ برتر دروازه خودش را بسته نگه دارد و در لیگ فعلی هم با ۱۱ کلین‌شیت به صورت مشترک با حسین حسینی صدرنشین است.

1910739

بولت پرسپولیسعلیرضا بیرانوند ۱۴ کلین‌شیت 
دروازه‌بان نخست تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس که حالا شهرآورد صد و سوم را نیز در پیش دارد، در سال ۱۴۰۲ موفق شده ۱۴ بار در لیگ برتر دروازه خودش را بسته نگه دارد و البته اگرچه بیرانوند در لیگ امسال در جدول بیشترین کلین‌شیت‌ها جا مانده است اما گل نخوردن در دربی، می‌تواند او را به‌صورت مشترک همسایه پورحمیدی کند.

1999322

بولت استقلالحسین حسینی ۱۳ کلین‌شیت
دروازه‌بان استقلال که حالا در جدول بیشترین کلین‌شیت‌های لیگ بیست و سوم، با ۱۱ کلین‌شیت همراه با حسین پورحمیدی صدرنشین است، در طی سال ۱۴۰۲ تنها ۱۳ بار دروازه خودش را بسته نگه داشته و همانطور که مشخص است تنها دو مورد به لیگ قبلی مربوط می‌شود.

1999514

بولت سرشاخهمحمدرضا اخباری ۱۲ کلین‌شیت
شرایط کنونی اخباری به عنوان دروازه‌بان سابق تراکتور و حال حاضر گل گهر، نشان می‌دهد که محمدرضا علی‌رغم جدایی از جمع تبریزی‌ها فرم و کیفیت درخشانش را از دست نداده است. او ۹ کلین‌شیت از ۱۲ مورد را در لیگ بیست و سوم ثبت کرده و با حفظ این روند می‌تواند بهترین آمار فصلش را ثبت کند.

1990636

بولت فولادکریستوفر کنت ۱۱ کلین‌شیت
کنت اتریشی در این فصل از لیگ برتر، بدون شک یکی از چهره‌های متفاوت فولادی‌ها بود؛ حتی به عقیده بسیاری از کارشناسان اگر او در فولاد نبود قطعاً رتبه خوزستانی‌ها پایین‌تر از وضعیت موجود بود. کنت با ۱۱ کلین شیت در سال ۱۴۰۲ آمار خوبی از خود به جا گذاشته و او را می‌توان از خارجی‌های توانمند فوتبال ایران دانست.

1999323

بولت سپاهانپیام نیازمند ۹ کلین‌شیت
نیازمند به عنوان مرد مورد اعتماد طلایی پوشان فوتبال ایران در ۱۵ بازی لیگ بیست و سوم ۵ کلین‌شیت و در ۷ بازی باقی مانده از لیگ بیست و دوم، ۴ بار دروازه خود را بسته نگه داشت تا در جمع شش دروازه‌بان لیگ برتر فوتبال ایران در سال ۱۴۰۲ قرار بگیرد.

1999840

بولت هوادارعلیرضا حقیقی ۸ کلین‌شیت
حقیقی که به عنوان یک دروازه‌بان با تجربه لیگ بیست و دوم را در نساجی به پایان رساند، حالا در هوادار بازی می‌کند و در سن ۳۵ سالگی به مانند دوران جوانی خود بسته نگه داشتن چهارچوب فلزی‌اش را بلد است.

1991690

بولت مس رفسنجانحامد لک ۷ کلین‌شیت
حامد لک همراه با نارنجی پوشان رفسنجانی حالا در سال ۱۴۰۲ موفق شده در ۷ بازی دروازه‌اش را بسته نگه دارد و البته قابل توجه است که از زمان حضور محرم نویدکیا به عنوان سرمربی این تیم، حامد پیشرفت قابل توجهی داشته است.

1996331

بولت ذوب آهنعلیرضا جعفرپور ۶ کلین‌شیت
سنگربان جوان شمس آذر قزوین که در ابتدای سال در لیگ یک حضور داشت، حالا از آغاز لیگ برتری شدن نماینده استان قزوین موفق شده به عنوان یک پدیده به شمس آذری‌ها کمک کند تا حداقل خیالشان از بابت دروازه تیمشان راحت باشد.

1999626

بولت پرسپولیسآمار دیگر دروازه‌بان‌های لیگ برتر فوتبال ایران در سال ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

احمد گوهری ۵ کلین‌شیت
حبیب فرعباسی ۵ کلین‌شیت
افشار صداقت ۵ کلین‌شیت
پارسا جعفری ۴ کلین‌شیت
محمد ناصری ۴ کلین‌شیت 
فرزین گروسیان ۳ کلین‌شیت
شهاب گردان ۲ کلین‌شیت
محمدرضا خالدابادی ۲ کلین‌شیت
رضا حیدری ۱ کلین‌شیت
محمدحسین اکبر منادی ۱ کلین‌شیت 
نیما میرزازاد ۱ کلین‌شیت
سینا سعیدی‌فر ۱ کلین‌شیت
پیام پارسا ۱ کلین‌شیت
فهد طالب ۱ کلین‌شیت
ایمان صادقی ۱ کلین‌شیت
داوود نوشی صوفیانی ۱ کلین‌شیت
امیر خلیفه ۱ کلین‌شیت

دیدگاه‌ها