کد خبر : 2007958 | 20 اسفند 1402 ساعت 12:05 | 109K بازدید | 168 دیدگاه

گمانه‌زنی درباره فهرست آینده ایران:

درهای تیم ملی به روی جوان‌های لیگ باز شد

بازیکنان جوان و مستعدی در دسترس امیر قلعه‌نویی قرار دارند که در اردوی جدید تیم ملی ‌می‌توانند مورد ارزیابی بیشتر کادرفنی قرار بگیرند.

درهای تیم ملی به روی جوان‌های لیگ باز شد

به گزارش "ورزش سه"، جام ملت‌های آسیا به پایان رسید و تیم ملی ایران در یک قدمی فینال از مسابقات کنار رفت تا پس از جام ملت‌ها آماده پوست‌اندازی و حضور بازیکنان جوان در لیست تیم ملی باشیم و با بررسی بازیکنان جوان شاغل در لیگ ایران جوان‌های مستعدی در دسترس امیر قلعه‌نویی قرار خواهند داشت تا با حضور در اردوی تیم ملی پشتوانه محکمی برای آینده فوتبال ایران ایجاد کنند.

در ادامه به بررسی تعدادی از بازیکنان مستعد و جوان فوتبال ایران که پتاسنیل حضور در اردوی تیم ملی را دارند خواهیم پرداخت:

علیرضا جعفرپور:

در خط دروازه علیرضا جعفرپور، گلرجوان شمس آذر با عملکرد خوبی که در این تیم داشته و ثباتی که در طول فصل از خودش نشان داده می‌تواند یکی از بازیکنان جوانی باشد که اولین اردوی ملی خود را تجربه خواهد کرد و شانس بالایی برای حضور در اردوی تیم ملی خواهد داشت، او با فیزیک مناسبت و توانایی فنی خوبی که از خود نشان داده آینده درخشانی را پیش روی خود می‌بیند.

1973775

سامان فلاح (22 سال) - امین حزباوی (20 سال)

در لیست نهایی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا سامان فلاح مسافر قطر شد و امین حزباوی مدافع لژیونر فوتبال ایران از حضور در جام ملت‌ها بازماند اما به نظر می‌رسد که در اردوی آینده تیم ملی هر دو بازیکن شانس حضور خواهند داشت و حتی در سال‌های آینده زوج خط دفاعی ایران را تشکیل دهند، فلاح در تیم گل‌گهر جایگاه ثابت خود را پیدا کرده است و برای این تیم به میدان می‌‌رود و امین حزباوی مدافع فنی ایران در تیم السد قطر مورد توجه سرمربی این تیم قرار دارد، دو مهره دفاعی جوان در اردوی آینده در دسترس امیر قلعه‌نویی قرار خواهند داشت.

1982604

حسین گودرزی (22 سال)

مدافع چپ جوان تیم فوتبال شمس‌آذر در مقدماتی المپیک و مسابقات آسیایی هانگژو بازیکن مورد علاقه رضا عنایتی و انتخاب ثابت او برای پست دفاع چپ بود که در یک مسابقه هم در دفاع وسط بازی کرد، عملکرد خوب او در شمس آذر باعث شد تا استقلال و نکونام در نقل و انتقالات زمستانی به دنبال جذب این بازیکن باشند اما مسئولان شمس آذر اجازه جدایی به این بازیکن جوان ندادند، این بازیکن می‌تواند با حضور در اردوی تیم ملی رقیب قدرتمندی برای حاج صفی و محمدی باشد.

آریا یوسفی (21 سال)

دفاع راست تیم سپاهان که در پست دفاع چپ و وینگر راست برای تیم مورایس به میدان رفته در جام ملت‌های آسیا هم در لیست نهایی امیر قلعه‌نویی قرار گرفت تا در صورت ناآماده بودن رضاییان به همراه صادق محرمی جناح راست تیم ملی را در دست بگیرد، این بازیکن جوان یکی از مستعد‌ترین بازیکنان کناری فوتبال ایران است که در چند پست به میدان می‌رود.

1994252

محمد قربانی (22 سال)

هافبک دفاعی تیم سپاهان که در انتقالی غیر منتظره به لیگ روسیه ترانسفر شد و یکی از جدیدترین بازیکنان لژیونر فوتبال ایران است، فیزیک مناسب و قدرت جنگندگی قربانی مورد توجه مربیان او قرار گرفت و خیلی زود جایگاه خود را در فوتبال ایران پیدا کرد و به نظر می‌رسد او تمام فاکتورهای لازم برای حضور در اردوی تیم ملی را خواهد داشت.

عارف حاجی‌عیدی (24 سال)
هافبک جنگنده‌ای که پس از دوران حضورش در رایکا بابل و سایپا مورد توجه سیدمجتبی حسینی قرار گرفت و در ابتدای فصل با پرداخت مبلغ رضایت‌نامه میلیاردی به نارنجی پوشان به آلومینیوم اراک اضافه شد، در این تیم موثر کار کرده و دو گل هم در این فصل به ثمر رسانده تا حالا نامش در فهرست احتمالی دعوت شده‌ها به تیم ملی باشد.

1971161

محمدمهدی لطفی (23 سال)
هافبک خوش تکنیک و ریزنقش که سبک بازی خاصی دارد و در زمان تصاحب توپ به راحتی آن را از دست نمی‌دهد و در خلق موقعیت فوق‌العاده کار می‌کند، جزء بهترین‌های این فصل بوده که روی چهار گل این فصل هم نقش مستقیم داشته است. لطفی که برای سومین سال پیاپی زیر نظر مجتبی حسینی کار می‌کند و در نقل و انتقالات زمستانی هم مشتری‌های زیادی مثل استقلال، پرسپولیس و سپاهان داشت، شانس حضور در تیم ملی را دارد.

1974396

محمدحسین اسلامی (22 سال)

هافبک هجومی تیم فوتبال ذوب آهن در فصل نقل و انتقالات مورد توجه باشگاه استقلال قرار گرفت اما این انتقال صورت نگرفت، این بازیکن یکی از فانتزی‌بازهای فوتبال ایران است که قدرت حمل توپ بالایی دارد و می‌تواند در اردوی جدید تیم ملی مورد توجه امیر قلعه‌نویی قرار بگیرد.

1988770

محمد عمری (24 سال)

وینگر جوان پرسپولیسی که برای خدمت سربازی به ملوان پیوست، قدرت حمل توپ و تکنیک بالای این بازیکن مورد توجه یحیی گل‌محمدی قرار گرفت و خیلی زود به بازیکنی تاثیرگذار در تیم پرسپولیس تبدیل شد و امیر قلعه‌نویی هم می‌تواند از توانایی‌های او استفاده کند.

1988393

مهدی لیموچی (23 سال)

وینگر تیم فوتبال آلومینیوم با سبک خاص فوتبالی که دارد به ستاره تیم مجتبی حسینی تبدیل شده و در مسابقات اخیر لیگ آمادگی بالایی از خود نشان داده، او سرعت و تکنیک بالایی دارد و در زدن ضربات آخر تخصصی بالایی از خود نشان داده، لیموچی هم یکی از بازیکنانی است که می‌تواند کادر فنی تیم ملی را برای سرمایه گذاری روی او امیدوار کند.

1999894

محمد عسگری (18 سال)

بازیکن نوجوان فولاد خوزستان که به تازگی به ترکیب اصلی این تیم راه پیدا کرده نمایش درخشانی در لیگ برتر داشته و پس از جام جهانی نوجوان به ترکیب اصلی فولاد خوزستان رسید، این بازیکن خوش استیل و تکنیکی از بازیکنان مستعد لیگ است که حضور در اردوی تیم ملی می‌تواند روند پیشرفت او را سرعت بیشتری ببخشد.

سعید سحرخیزان (20 سال)

مهاجم جوان گل‌گهر در این فصل 5 گل به ثمر رسانده و نقش محوری و کلیدی در ترکیب تیم شهر سیرجان ایفا می‌کند، این بازیکن با انگیزه با دوندگی بالا، قدرت تمام‌کنندگی و تکنیک خوبی که دارد یکی از مهاجمان جوان و آماده فوتبال ایران است که حضور او در لیست تیم ملی دور از انتظار نخواهد بود.

1995538

محمدجواد حسین‌نژاد (20 سال)

ستاره جوان و تکنیکی تیم سپاهان در آخرین لحظات از اردوی تیم ملی دور ماند اما توانایی‌های او و تکنیک نابی که در اختیار دارد از او یک ستاره ساخته که در بین بازیکنان اسم و رسم‌دار سپاهان خیلی زود مطرح شد و جایگاه خود را در این تیم پیدا کرد، او یکی از بازیکنان شایسته برای حضور در اردوی تیم ملی خواهد بود.

1973249

جواد آقایی‌پور (24 سال)

وینگر استقلال خوزستان در نیم فصل نخست به عنوان پدیده لیگ خود را مطرح کرد و اگر بتواند روند رو به رشد خود را ادامه دهد در اردوهای آینده تیم ملی شانس حضور خواهد داشت و می‌تواند نظر کادرفنی تیم ملی را به خود جلب کند.

1979372

بازیکنان دیگری هم هستند که در لیگ برتر ایران عملکرد خوبی داشتند و می‌توانند نظر کادرفنی تیم ملی را به خود جلب کنند، شما هم بازیکنان مستعدی که می‌توانند در اردوهای آینده تیم ملی حضور داشته باشند را برای ما بنویسید و لیست بالا را تکمیل کنید.

سعید کریم آذر:

دفاع چپ جوان تراکتور در این فصل در مقطعی به قدری خوب بود که محمد نادری ستاره این تیم را نیمکت نشین کرد و در ترکیب این تیم درخشان ظاهر شد.

1897193

مهدی هاشمی‌نژاد:

وینگر جوان تراکتور در این فصل از فرصت‌هایی که در اختیارش قرار گرفت به خوبی استفاده کرد و در تیم پرستاره تراکتور گاها به میدان رفته است، او در تیم ملی امید هم عملکرد درخشانی داشت و می‌تواند یکی از گزینه‌هایی باشد که در اردوی تیم ملی استفاده شود.

1757788

آریا برزگر:
مهاجم اسبق پرسپولیس این روزها در نساجی قائمشهر حضور دارد و در فرصت‌هایی که داشته نیز توانسته نمایش قابل قبولی از خود به جا بگذارد. او در جمع بازیکنان جوانی که در آخرین اردوی تیم ملی پیش از جام جهانی قطر توسط کارلوس کی روش فرصت حضور در اردو را به دست آورده بودند نیز حضور داشت و در جام جهانی جوانان چهره شد. هرچند آریا برزگر سرعت درخششی که در روزهای ابتدایی چهره شدن در فوتبالش را اکنون کمتر کرده، اما اگر قدر فرصت و استعداد خودش را بیشتر بداند، قطعا می‌تواند در آینده فوتبال ایران جایگاه مناسبی از آن خود کند.

1999796

مهدی گودرزی: 
هافبک جوان هوادار تهران در این فصل توانسته جایگاه خوبی علیرغم تغییرات کادرفنی در این تیم برای خود شکل دهد. او در پنجره تابستانی نیز موردتوجه پرسپولیس قرار گرفته بود و در نهایت اما مسعود شجاعی با این انتقال مخالفت کرد تا همچنان به دنبال درخشش در جمع بنفش‌پوشان باشد و آینده خود را شکل دهد. هرچند حضور در تیم ملی برای او یک رویای دور به نظر می‌رسد اما باید منتظر پیشرفت این بازیکن زیر نظر مسعود شجاعی بود و به آینده‌اش امیدوار بود.

2000122

محمد رضایی: 
مدافع میانی شمس آذر قزوین نیز با 23 سال سن در ابتدای مسیر پیشرفت خود قرار دارد و طی هفته‌های اخیر به جایگاه ثابتی در این فصل در ترکیب تیم سعید دقیقی دست یافته است. رضایی با توجه به فیزیک و شرایط سنی‌اش می‌تواند در صورت بالا بردن کیفیت فنی‌اش و تمرکز بالاتر آینده خود را به شکل مناسبی شکل دهد و در مسیر پیشرفت بیشتر و دستیابی به هدف خود قرار گیرد.

2000123

محمد عباسی:
در تیم هوادار که جمعی از بازیکنان باتجربه و جوان در آن حضور دارند، محمد عباسی نیز توانسته جایگاه مناسبی برای خود شکل دهد و با قدرت جوانی‌اش اعتماد مسعود شجاعی را جلب کند. هافبک راست پای هوادار تهران از جمله مازنی‌هایی است که در سن پایین خود را به سطح لیگ برتر رسانده است و چشم به آینده دوخته است. او نیز کار سختی برای اینکه در مسیر حضور در تیم ملی قرار گیرد پیش رو دارد، اما مطمئنا تجربه بالای مسعود شجاعی می‌تواند این مسیر را برای او کوتاه‌تر کند.

2000120

دیدگاه‌ها