کد خبر : 2008106 | 21 اسفند 1402 ساعت 03:40 | 20.5K بازدید | 12 دیدگاه

به انتخاب نکونام احترام می‌‌‌گذاریم

آقا صمد: 25 بازیکن به فوتبال ایران معرفی کردم

پیشکسوت باشگاه استقلال لازمه موفقیت در دربی را روحیه جنگنده و اعتماد به نفس بالا می‌داند.

آقا صمد: 25 بازیکن به فوتبال ایران معرفی کردم

به گزارش ورزش سه، صمد مرفاوی پیشکسوت باشگاه استقلال در مراسم تقدیر از کاپیتان‌های سابق باشگاه استقلال شرکت کرد و پس از پایان این مراسم نسبت به شرایط استقلال و عملکردش در تیم ملی جوانان به صحبت پرداخت.

ویدئو: 327007

صمد مرفاوی پیرامون خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس و فرصتی که تا اردیبهشت داده شده عنوان کرد: امیدوارم مسئولین این مشکل را حل کنند، استقلال و پرسپولیس تیم‌های پرطرفداری هستند و فوتبال ملی‌ هم تحت تاثیر این تیم‌ها هستند، هر زمان که سرخابی‌ها قدرتمند بودند تیم ملی هم کیفیت بالایی دارد، باید تدبیری داشته باشند و شرایط حضور آنها در آسیا را فراهم کنند.

صمد مرفاوی که سابقه گلزنی در دربی پایتخت را دارد شرایط گلزنی در دربی را شرح داد و گفت: روحیه مبارز داشتن و شرایطی که فکر کنی از پیش برنده خواهی بود به همراه آرامش می‌تواند رمز موفقیت باشد، خود من هر زمان که در دربی به میدان می‌رفتم روحیه بالایی داشتم و تمام تلاشم را می‌کردم تا در این مسابقه گلزنی کنم.

صمد مرفاوی درباره عملکرد گوستاوو بلانکو اظهار داشت: او بازیکن استقلال است و انتقاد از او می‌کنند اما جواد نکونام او را پسندیده و چیزی که می‌خواهد را انجام می‌دهد و ما به انتخاب نکونام احترام می‌گذاریم و امیدوارم در بازی‌های آینده گلزنی کند و حتی در همین هفته گذشته برای استقلال گلزنی هم کرد.

استقلال با مسیری که طی می‌کند می‌تواند قهرمان شود و اگر هم قهرمان نشود چیزی از ارزش‌های آنها کم نمی‌شود، بازیکنان و کادرفنی استقلال تمام تلاششان را می‌کنند و تمام وقتشان را برای این تیم گذاشته‌اند.


مرفاوی در انتهای صحبت‌های خود درباره عملکرد تیم ملی جوانان اظهار داشت: عملکرد ما خوب بود و به تمام اهداف خود رسیدیم و هدف آخرمان که جام جهانی بود را نتوانستیم به دست آوریم و آن هم به دلیل کمبودها و مشکلات بود که در کل فوتبال ایران وجود دارد، در تیم بزرگسالان هم مشکلات وجود دارد، امیدوارم مسئولین به تیم‌های پایه توجه بیشتری داشته باشد.

او در ادامه افزود: تیمی که در اختیار من بود 20 بازیکن از آنجا در تیم‌های لیگ برتری به میدان می‌روند، هدف ما معرفی بازیکن بود که به خوبی انجام شد، سعید سحرخیزان در تیم گل‌گهر گلزنی می‌کند، امین حزباوی لژیونر شد، شرایط خیلی از بازیکنان زیر و رو شد و زندگی آنها تغییر کرد و همین بازیکنان می‌توانند سرمایه‌های فوتبال ما باشند، اینکه بعضی‌ها میگویند ما در تیم‌های پایه نکردیم اشتباه است، 30 بازیکن در لیست داشتم که 25 بازیکن در لیگ برتر بازی می‌کنند، دانیال ایری، محمدرضا ترابی و خیلی دیگر از فوتبالیست‌ها را ما معرفی کردیم به فوتبال و اهداف خود را دنبال کردیم.

دیدگاه‌ها