کد خبر : 2008231 | 21 اسفند 1402 ساعت 14:45 | 36.3K بازدید | 27 دیدگاه

آرزوی موفقیت با احترام مطلق

اولین واکنش مربی اسپانیا به تصمیم نهایی براهیم

لوئیس دلافوئنته، مربی اسپانیا، گفت که به تصمیم براهیم دیاز برای بازی در تیم ملی مراکش احترام می‌گذارد.

اولین واکنش مربی اسپانیا به تصمیم نهایی براهیم

به گزارش "ورزش سه"، براهیم دیاز که متولد شهر مالاگای اسپانیاست، با توجه به ریشه مراکشی (از طرف پدری) در نظر دارد در رده ملی، تغییر تیم دهد و از این به بعد برای تیم ملی فوتبال مراکش به میدان برود. هافبک نفوذی رئال مادرید که سابقه بازی در تیم‌های زیر 17 سال، زیر 19 سال و زیر 21 سال اسپانیا را دارد، پیش از این تنها در یک بازی برای تیم ملی اسپانیا به میدان رفته و در تاریخ 8 ژوئن 2021 در برتری 4 بر صفر اسپانیا در دیدار دوستانه با لیتوانی گل دوم این تیم را به ثمر رساند اما از آن به بعد دیگر فرصت بازی برای اسپانیا را به دست نیاورد.

دیشب رسانه‌های اسپانیایی خبر دادند که براهیم تصمیم نهایی‌اش را گرفته و می‌خواهد با پیراهن مراکش در رده ملی بازی کند.

2000341

لوئیس دلافوئنته، مربی اسپانیا، امروز در واکنش به این تصمیم براهیم گفت: «من به تصمیم او احترام می‌گذارم و هرکسی در تصمیم گیری آزاد است. برای من همیشه سه اصل برای انتخاب وجود دارد، یکی اینکه بازیکن بتواند برای تیم ملی اسپانیا بازی کند، دومی اینکه خودش بخواهد این کار را انجام دهد و سومی اینکه مربی او را انتخاب کند. مهمترین چیز عشق و علاقه خود بازیکن برای بازی در تیم ملی است، بدون خواسته یا تعهد اجباری، با حقوق و تعهدات برابر.»

دلافوئنته ادامه داد: «من با براهیم صحبت نکرده‌ام. به عنوان مربی تیم ملی یا از بازیکنی دعوت می‌کنم یا نمی‌کنم. بازیکن هم کاری که فکر می‌کند درست است را باید انجام دهد. مطمئنا من بیشتر از همه او را انتخاب کرده‌ام (در تیم‌های پایه). من از براهیم قدردانی می‌کنم و برای او بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. احترام کامل و مطلق.»

دیدگاه‌ها