کد خبر : 2008287 | 22 اسفند 1402 ساعت 03:28 | 13.6K بازدید | 6 دیدگاه

مربیان ایرانی می‌توانند در بوندسلیگا سرمربی باشند

الکس نوری: قرار بود پروژه ردبول را در یونان اجرا کنیم

سرمربی سابق وردربرمن می‌گوید برعکس استقلال، هیچ صحبتی درباره حضورش در پرسپولیس مطرح نشده بود.

الکس نوری: قرار بود پروژه ردبول را در یونان اجرا کنیم

به گزارش "ورزش سه" الکس نوری، مربی ایرانی سابق وردربرمن که در مقطعی برای هدایت تیم ملی و استقلال هم گزینه شده بود، در حال حاضر تیمی را هدایت نمی‌کند.
آخرین تیمی که او مربیگری کرده کاوالا در یونان بوده و که مربوط به دو سال قبل است.
نوری در مصاحبه با ایران ورزشی گفته در مقطعی که پرسپولیس دنبال سرمربی خارجی بود برخلاف شایعات مطرح شده هیچ صحبتی با او نشده است.

*الکس نوری چند سال قبل در بوندس‌لیگا کار می‌کرد و همه می‌گفتند به تیم‌های بهتری هم می‌رود و پیشرفت می‌کند. چرا این اتفاق رخ نداد؟
در فوتبال تغییر و تحولات مثبت و منفی در هر دو جهت می‌تواند سریع اتفاق بیفتد. من خوشحالم که از سن جوانی توانستم تجارب متفاوت و ارزشمند بسیاری را در بالاترین سطح کسب کنم.

1721238

*شما کماکان تنها مربی ایرانی‌الاصلی هستید که در یکی از پنج لیگ معتبر اروپایی به عنوان سرمربی فعالیت داشته است. فکر می‌کنید سایر مربیان ایرانی هم این توانایی را داشته باشند؟
بله، درست است و به این مسئله افتخار می‌کنم. البته همچنان از پروژه‌های جذاب در آینده استقبال می‌کنم. مطمئن هستم مربیان ایرانی دیگر نیز این توان را دارند، چرا که نه. ما مربیان ایرانی فوق‌العاده‌ای داریم با توانایی‌های بسیار بالا.

*چه برنامه‌هایی دارید؟ در حال حاضر چه کار می‌کنید؟
در سال گذشته در باشگاه‌های اروپایی درجه یک زیادی به عنوان میهمان حضور داشتم. از جمله بنفیکا لیسبون، رئال سوسیه‌داد و پی اس وی آیندهوون. اگر پروژه مناسبی باشد من آماده فعالیت هستم.

*مدتی قبل در یونان حضور داشتید. چرا؟
آن پروژه برای من جذابیت داشت، چون قرار بود به عنوان یک مدیر، شبکه‌ای از چند باشگاه را ایجاد کنم. مشابه اتفاقی که برای Red bull افتاد. در درجه اول قرار بود به عنوان مشاور ورزشی پروژه را همراهی کنم. ما در نیم فصل در تعطیلات زمستانی باشگاه کاوالا را با صفر امتیاز، صفر گل زده و 45 گل خورده تحویل گرفتیم. بیش از 25 بازیکن جدید به خدمت گرفتیم و با در نظر گرفتن میانگین امتیازات، اگر تیم را از ابتدای فصل در اختیار داشتیم، در یک سوم بالای جدول قرار می‌گرفت.

1527710

*دلیل جدایی چه بود؟
بعد از 4 ماه از پروژه جدا شدم، چون سلایق من با سرمایه‌گذار همخوانی نداشت.

*بارها اسم شما به‌عنوان گزینه مربیگری استقلال مطرح شد. فکر می‌کنید چرا این اتفاق رقم نخورد؟
صحبت‌هایی انجام شد، اما در موارد زیادی قطعیت حاصل نشد و سؤال‌های مهمی بی‌پاسخ ماند. در نهایت به نتیجه‌گیری کامل نرسیدیم.

*چند هفته پیش شایعه‌هایی درباره مذاکرات شما با پرسپولیس مطرح شد. آیا پیشنهاد رسمی وجود داشت؟
خیر، در این زمینه تماسی وجود نداشت.

*آخرین بار شما یک دوره همکاری با آقای کلینزمن در هرتابرلین داشتید. چرا همراه او به کره‌جنوبی نرفتید؟
برای من همکاری با یورگن ارزش زیادی داشت. چیزهای زیادی از آن زمان یاد گرفتم. در ارتباط با پروژه کره، یورگن از من درخواستی نکرد.

*فکر می‌کنید جدایی کلینزمن از کره‌جنوبی درست بود؟
دلایل جدایی یورگن از کره‌جنوبی را از بیرون و راه دور نمی‌توانم قضاوت کنم. بنابراین بهتر است جوابی به این سؤال ندهم.

دیدگاه‌ها