کد خبر : 2008342 | 22 اسفند 1402 ساعت 01:43 | 490.7K بازدید | 136 دیدگاه

بروزوویچ، تلس و اوتاویو پنالتی خراب کردند

حذف النصر و رونالدو با چاشنی دعوا و بزن بزن!

النصر با شکست برابر العین در ضربات پنالتی، از دور رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت.

حذف النصر و رونالدو با چاشنی دعوا و بزن بزن!

به گزارش "ورزش سه"، اولین دیدار از دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، یک مسابقه بسیار جذاب و پر گل بود که با پیروزی العین به پایان رسید. پس از برتری سه بر دو النصر در وقت‌های قانونی، دو تیم در مجموع سه بر سه مساوی شدند و کار به وقت‌های اضافه کشیده شد که در آن نیز بازی چهار بر سه و در مجموع چهار بر چهار شد و بالاخره نماینده امارات در ضربات پنالتی موفق به پیروزی مقابل یاران رونالدو شد.

ویدئو: 327129

این بازی با دو شوک غیرمنتظره از سوی میهمان همراه شد. روی پاس در عمق تماشایی کاکو، توپ به سفیان رحیمی رسید و او با فرار از پشت خط دفاعی النصر، با یک ضربه دقیق، توپ را وارد دروازه میزبان کرد و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

2000565

عملکرد خوب سفیان رحیمی ادامه داشت. این بار پاس ماتیاس پالاسیوس به بازیکن مراکشی رسید و او با یک شوت دیدنی به گوشه دروازه، بازی را دو بر صفر کرد تا استادیوم الاول پارک غرق در سکوت شود.

2000566

اما ریمونتادای النصر از وقت‌های اضافی نیمه نخست آغاز شد. روی اشتباه عجیب و غریب خالد عیسی و خروج او از دروازه، سادیو مانه توپ را به عبدالرحمن غریب سپرد و او اختلاف را کاهش داد.

در دقیقه 51 و روی حرکت خوب اوتاویو، کار به تساوی کشیده شد. شوت او از زاویه بسته و سمت راست، روی اشتباه مرگبار خالد عیسی وارد دروازه شد تا بازی 2 بر 2 شود. دقایقی بعد نیز رونالدو مقابل دروازه خالی یک فرصت فوق العاده را به شکل عجیبی از دست داد.

2000564

موقعیت‌های النصر در دقیقه 72 جواب داد. این تیم صاحب یک ضربه کاشته شد که ارسال الکس تلس مستقیم و باز هم روی اشتباه خالد عیسی به گل تبدیل شد تا النصر سه بر دو پیش افتاده و بازی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت سه بر سه شود. بازی در پایان 90 دقیقه با همین نتیجه به پایان رسید تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در دقیقه 98 و روی حرکت عجیب و غریب أیمن یحیی و برخورد استوک‌های او با بدن بندر الاحبابی منجر به یک کارت زرد برای او شد، ولی داور پس از بازبینی صحنه توسط VAR، رنگ کارت را به قرمز تغییر داد و او را از زمین بازی اخراج کرد.

2000563

روی اشتباه عجیب راغد نجار، العین در دقیقه 103 به گل رسید. ارسال ماتیاس پالاسیوس با مهار ناقص سنگربان النصر همراه شد. توپ ابتدای روی تیر فرود آمد و سپس مقابل سلطان الشمسی قرار گرفت که چهار دقیقه قبل به میدان آمده بود و او به راحتی دروازه را باز کرد.
در شرایطی که تصور می‌شد العین از فرصت 10 نفره شدن میزبان استفاده کرده و بازی را کنترل کند، اما اینگونه نشد و روی یک ارسال به روی دروازه و خطای جمعه به روی رونالدو، احمد الکاف به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمید که خود رونالدو پشت توپ ایستاد و آن را وارد دروازه کرد.

2000562

در نهایت بازی با پیروزی چهار بر سه النصر به پایان رسید و دو تیم در نتیجه چهار بر چهار به تساوی رسیدند تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

* مارسلو بروزویچ پشت نخستین ضربه پنالتی ایستاد که خالد عیسی موفق شد دست بازیکن کروات را بخواند و ضربه او را مهار کند.
* سفیان رحیمی نخستین پنالتی العین را زد که او با یک ضربه زیبا به مرکز دروازه تیمش را پیش انداخت.

* الکس تلس دومین پنالتی النصر را نواخت که ضربه این بازیکن چپ پا به تیرک برخورد کرد و او نیز ضربه خود را هدر داد.
* پنالتی دوم العین توسط کاکو زده شد که او نیز موفق شد توپ را وارد دروازه کند.

* فوق ستاره پرتغالی برای زدن پنالتی سوم العین پشت توپ ایستاد تا طلسم گل نشدن پنالتی‌های تیمش را بشکند که ضربه او با وجود تشخیص درست خالد عیسی وارد دروازه شد.
* این بار سلطان الشمسی پشت توپ ایستاد که او نیز موفق شد با فریب راغد نجار ضربه‌اش را به گل تبدیل کند.

* چهارمین ضربه پنالتی النصر توسط اوتاویو زده شد که او نیز توپ را به بیرون فرستاد تا العین به پیروزی برسد.

بدین ترتیب العین در ضربات پنالتی موفق شد با نتیجه سه بر یک به پیروزی برسد تا راهی دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود و به مصاف برنده دیدار الهلال و الاتحاد برود.

در پایان مسابقه نیز، پس از شادی اعضای تیم العین بابت صعود به دور بعد، بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند که در نهایت پس از پادرمیانی‌های صورت گرفته، این غائله ختم به خیر شد.

2000567

دیدگاه‌ها