کد خبر : 2008451 | 22 اسفند 1402 ساعت 19:26 | 44.8K بازدید | 126 دیدگاه

استقلال علیه طلسم ۲۲۰۴ روز ناکامی مقابل پرسپولیس!

استقلال امیدوار است که پس از ۶ سال و سیزده روز، بالاخره در جریان بازی از سد پرسپولیس عبور کند.

استقلال علیه طلسم ۲۲۰۴ روز ناکامی مقابل پرسپولیس!

به گزارش "ورزش سه"، دربی حساس و بزرگ پایتخت فردا در استادیوم آزادی تهران میان تیم‌های استقلال و پرسپولیس برگزار خواهد شد. مسابقه‌ای که با توجه به وضعیت دو تیم در جدول رده‌بندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

شاگردان جواد نکونام در شرایطی پای به زمین مسابقه می‌گذارند که آبی‌ها در چند سال اخیر آمار بسیار ضعیفی را در دربی پایتخت به ثبت رسانده‌اند و از آخرین پیروزی این تیم در جریان بازی و مقابل حریف دیرینه، مدت زمان زیادی می‌گذرد.

آخرین باری که استقلال توانست در جریان مسابقه (و نه در ضربات پنالتی) پرسپولیس را مغلوب کند، به تاریخ دهم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ برمی‌گردد که شاگردان وینفرد شفر به لطف تک گل وریا غفوری توانستند از سد رقیب قدرتمند خود عبور کنند.

پس از آن مسابقه، ۱۴ دربی در زمین مسابقه برگزار شده و یک دیدار نیز نتیجه‌اش با رای کمیته انضباطی اعلام شده که در تمامی این مسابقات استقلال نتوانسته است که رنگ پیروزی را مقابل پرسپولیس به چشم ببیند. البته در دوران مربی فرهاد مجیدی آبی پوشان پایتخت دوبار و در ضربات پنالتی توانستند از سد پرسپولیس بگذرد و راهی دور بعد شوند اما همان دیداری که وریا برای استقلال گلزنی کرد، آخرین برد این تیم در جریان بازی است.

از آن روز تا به فردا ۲۲۰۴ روز می‌گذرد که استقلال نتوانسته است (در جریان بازی) مقابل پرسپولیس به پیروزی دست پیدا کند. البته همچنان آمار بیشترین ناکامی متوالی در کسب پیروزی در دربی به نام پرسپولیس است جایی که آنها از ۱۷ آذر ۱۳۶۸ تا تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۷۵ به مدت ۲۵۰۶ روز معادل با ۶ سال و ۱۰ ماه و یک روز در کسب پیروزی مقابل استقلال ناکام بودند.

دیدگاه‌ها