کد خبر : 2008541 | 23 اسفند 1402 ساعت 11:57 | 890 بازدید | 0 دیدگاه

بانوان برای نخستین بار درخشیدند

فدراسیون هاکی سال پرباری داشت

رئیس فدراسیون هاکی با ابراز رضایت از اتفاقات مثبتی که در این فدراسیون رخ داده است گفت: هر چند آقایان به موفقیت‌های خوبی رسیدند اما تیم‌های بانوان ایران امسال درخشیدند.

فدراسیون هاکی سال پرباری داشت

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، بهرام قدیمی با تشریح عملکرد فدراسیون هاکی در سال رو به پایان گفت: خدا را شاکر هستیم سال بسیار پرباری برای فدراسیون هاکی در همه بخش‌ها و رده‌های سنی، چه تورنمنت‌های بین المللی و چه رقابت‌ها و اردوهای داخلی بود.

وی ادامه داد: تمدید ۴ ساله ریاست هاکی داخل سالن آسیا، کسب کرسی عضویت هیئت اجرایی کنفدراسیون هاکی آسیا برای نخستین بار، برگزاری مسابقات قهرمانی هاکی ۵ چمنی آقایان و بانوان و پیرو آن برگزاری اردوهای متعدد جهت حضور در مسابقات آسیایی عمان، اعزام تیم‌های ملی هاکی چمنی آقایان و بانوان به رقابت‌های آسیایی عمان و قرار گرفتن تیم ملی آقایان در گروه ۶ تیم برتر آسیا برای نخستین بار، کسب جایگاه نهمی بانوان برای نخستین بار که پیش از این در رنکینگ نبودند، حضور یک سرمربی چینی- آمریکایی سطح اول جهان برای تیم ملی هاکی سالنی بانوان برای نخستین بار و برگزاری ۴ اردو زیر نظر این سرمربی، برگزاری المپیاد استعدادهای برتر هاکی چمنی زیر ۱۶ سال پسران و دختران در تبریز، برگزاری مسابقات قهرمانی هاکی سالنی بانوان، لیگ برتر هاکی سالنی آقایان، ۳ اردوی تیم ملی هاکی چمن امید آقایان، اولین اردوی تیم هاکی چمنی زیر ۱۶ سال دختران جهت آمادگی رقابت‌های انتخابی المپیک جوانان ۲۰۲۶ سنگال، واردات بیش از ۲۵۰۰ چوب و ۲۰۰۰ توپ و ۳۰ لباس دروازه‌بانی از پاکستان و توزیع بین هیئت‌های استانی، انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش شهر تهران از جمله فعالیت‌های صورت گرفته است.

 

رئیس فدراسیون هاکی عنوان کرد: اکنون که در روزهای آخر سال هستیم باز هم ترافیک کاری در این رشته را داریم. از جمله باید به برگزاری اولین اردوی تیم ملی هاکی سالنی آقایان جهت آمادگی برای حضور در رقابت‌های آسیایی خرداد سال آینده در قزاقستان اشاره کنم که انتخابی جام جهانی است و تیم کشورمان که عنوان سومی جهان را کسب کرده امید اول قهرمانی در این رقابت‌هاست. این اردو از ۱۲ تا ۲۱ اسفند در شهرستان اسکوی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

قدیمی گفت: در بخش چمنی نیز اولین اردوی هاکی چمنی دختران زیر ۱۶ سال انتخابی تیم ملی به میزبانی شهرستان تفت استان یزد از ۱۳ لغایت ۱۹ اسفند برگزار شد که استارت آمادگی برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک نوجوانان ۲۰۲۶ سنگال به شمار می‌رود. همچنین سومین اردوی تیم ملی امید هاکی چمنی به میزبانی شهرستان جهرم در حال برگزاری است و نفرات تیم برای حضور در مسابقات آسیایی سنگاپور کسب سهمیه جهانی آماده می‌شوند.

وی اظهار داشت: از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۶ اسفند پنجمین اردوی تیم ملی هاکی سالنی بانوان را در تهران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات برگزار کردیم و امیدواریم با بهره مندی از سرمربی چینی- آمریکایی تیم بانوان برای نخستین بار در مسابقات آسیایی اردیبهشت سال آینده به میزبانی تایلند روی سکو رفته و مجوز حضور در جام جهانی را کسب کنند.

دیدگاه‌ها