کد خبر : 2008591 | 23 اسفند 1402 ساعت 15:39 | 27.3K بازدید | 5 دیدگاه

بازیکن اسبق پرسپولیس در پی احیای فوتسال یزد

فوتسال یزد پس از مدت‌ها رکود در بهترین شرایط چند سال گذشته این استان است.

بازیکن اسبق پرسپولیس در پی احیای فوتسال یزد

به گزارش ورزش‌ سه، یزدی‌ها علاقه شدیدی به فوتسال دارند و این اصلا شعار نیست؛ برای اثبات این ادعا کافی است تنها نگاهی به مسابقاتی در حد محلات شهر یزد داشته باشید که در قالب مسابقات فوتسال یازدهمین المپیاد ورزش محلات یزد، ۱۰۷ تیم در این رقابت‌ها شرکت کردند! سوالی که ذهن شما را به خود درگیر کرده شاید این است که چگونه می‌شود با این همه علاقه‌مندی یزدی‌ها در سطح اول فوتسال ایران تیم یا بازیکن شاخصی ندارند و تنها خوره‌های فوتسال نام مصطفی سلطانپور دروازه‌بان سال‌های دور تیم فوتسال پرسپولیس تهران را به یاد می‌آورند؟

2000969

از قضا مصطفی سلطانپور که در زمان تیم‌داری پرسپولیس در رشته فوتسال از جوان‌ترین بازیکنان آن تیم به شمار می‌رفت پس از بازی برای تیم‌هایی نظیر گیتی‌پسند اصفهان سر از فوتسال اروپا و باشگاه‌هایی از کشور گرجستان سر درآورد و مدتی پس از بازی در خارج از کشور و البته تحصیل در رشته وکالت در شرایطی به زادگاه خود، یزد بازگشت که دستکش‌ها را آویخته بود. اما سلطانپور با بازگشت به یزد مدیریت باشگاهی به نام اکسین فهادان را به دست گرفت و توانست با بهره‌ بردن از کادری تماما یزدی و البته استفاده از بازیکنان بومی و چند چهره غیربومی با اقتدار تمام بدون باخت از مرحله اول لیگ دو عبور کند تا از بخت‌های اصلی صعود به لیگ یک باشد.

2000970

البته اولین تجربه مدیریتی سلطانپور به این راحتی‌ نبود و او چالش‌های عجیبی را تجربه می‌کند؛ یکی از این چالش‌ها شانه خالی کردن حامی مالی در آستانه شروع مسابقات بود آن هم در شرایطی که ستاره‌ای نظیر مجتبی نصیرنیا با بیش از صدبازی ملی که چند ماهی از خداحافظی‌اش نمی‌گذشت تنها به واسطه رفاقت با مصطفی سلطانپور به یزد می‌آمد تا از دروازه اکسین فهادان حراست کند! سلطانپور جوان در موقعیتی گرفتار شده بود که شاید باتجربه‌ترین مدیران کشورمان هم از تجربه این لحظات بیزار هستند؛ پس سلطانپور که اعتبارش را در خطر می‌دید دست به جیب شد و با هزینه شخصی تیمی را رهسپار لیگ دو فوتسال کرد که این روزها موجبات خوشحالی مردمان محله تاریخی فهادان را فراهم آورده است.

2000971

البته اکسین تنها نماینده موفق این روزهای فوتسال یزد نیست و تیم‌های یادآوران شاهدیه و پاس بافق موقعیتی مشابه با اکسین را دارند و البته تیم چادرملو اردکان در یک قدمی صعود به لیگ برتر فوتسال است.

2000962

دیدگاه‌ها