کد خبر : 2008669 | 23 اسفند 1402 ساعت 20:14 | 5.5K بازدید | 4 دیدگاه

تصمیم نهایی با کمیته داوران بود؛

ممبینی: حساسیت دربی باعث تغییر داور VAR شد

دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد فینال جام حذفی هم با سیستم کمک داور ویدئویی برگزار خواهد شد.

ممبینی: حساسیت دربی باعث تغییر داور VAR شد

به گزارش "ورزش سه"، هدایت ممبینی، دبیرکل فدراسیون فوتبال، پیش از آغاز دربی در گفت‌وگویی با خبرنگاران اظهار داشت: فکر می‌کنم بازی خوبی باشیم. با توجه به رتبه دو تیم در جدول امیدوارم بازی خوب و تماشاگر پسند و لذت‌بخشی داشته باشیم.

او درباره استفاده از VAR در این مسابقه گفت: خوشبختانه در بازی رفت از سیستمی که در باشگاه‌های آسیا استفاده می‌شود، استفاده کردیم. این نوید را می‌دهیم که VAR دستگاهی است که ار اختیار فدراسیون فوتبال قرار دارد و دستگاه خود ماست. خوشحالیم که امروز این اتفاق میفتد و امیدواریم که فینال حذفی را هم با VAR برگزار کنیم و فصل بعد هم اگر مشکلی پیش نیاید، در بازی‌های بیشتری داشته باشیم.

ویدئو: 327277

دبیرکل فدراسیون درباره کنار گذاشتن مهسا قربانی از تیم داوری دربی توضیح داد: آقای بنیادی‌فر، خانم قربانی و خانم ذکایی کسانی بودند که لایسنس نشستن در اتاق VAR را داشتند اما تصمیم نهایی کمیته داوران ایشان نبوده است. تصمیم کمیته داوران است که از اینها استفاده کند. فقط این سه داور لایسنس اتاق VAR را داشتند اما تصمیم با کمیته داوران است و ما هم سعی کردیم با تصمیم کمیته داوران مخالفتی نکنیم.

ممبینی در واکنش به اینکه آیا فشارها باعث حذف داوران زن شد، گفت: گاها داوری در فاصله یکی دو روز تا بازی جابه‌جا می‌شود. هر چند که آقای افشاریان گفت ما چیزی را رسما اعلام نکرده بودیم و چیزی که دیروز رسما اعلام شد، تیم داوری فعلی بود. شاید بحث تجربه وجود داشت و به‌خاطر حساسیت بازی تشخیص دادند یک داور باتجربه‌تر که قبلا در اتاق VAR بوده باشد.

دیدگاه‌ها