کد خبر : 2009052 | 25 اسفند 1402 ساعت 18:14 | 11.5K بازدید | 47 دیدگاه

عمق‌ خط دفاع در دربی در اختیار گلر‌های ملی!

سیدحسین حسینی و علیرضا بیرانوند در جریان دربی پایتخت در بازیسازی و عمق خط دفاعی تیمشان نقش کلیدی داشتند.

عمق‌ خط دفاع در دربی در اختیار گلر‌های ملی!

به گزارش ورزش سه، سیدحسین حسینی و علیرضا بیرانوند در جریان دربی پایتخت در نقش یک سوییپر کیپر ایفای نقش کردند و با جداشدن از خط دروازه و شرکت در بازیسازی نقش ویژه‌ای در جریان مسابقه داشتند که البته با توجه به تاکتیک‌های دفاعی و هجومی دو تیم تاثیر چندانی در روند هجومی نداشتند اما در کارهای دفاعی موثر بودند و اجازه خلق موقعیت و استفاده از فضای پشت مدافعان را ندادند.

حسینی مانند که دیگر گلرهای تیم ملی سعی داشت در مجموع کار تیمی استقلال شرکت کند سعی دارد با آپدیت کردن سبک فوتبالی خود در رقابت با پیام نیازمند و علیرضا بیرانوند در نقش یک سوییپر کیپر در تیم استقلال ایفای نقش کند و در این زمینه هم به رقابت بپردازد، علیرضا بیرانوند هم که از متخصصان انجام این کار است مدت‌ها در جریان بازی تیمی پرسپولیس قرار دارد و یکی از خصوصیات برجسته این بازیکن است.

در فوتبال مدرن دنیا دروازه‌بان‌ها خط دروازه را رها می‌کنند و با پوشش محوطه جریمه و فضای پشت سر مدافعان در نقش یک سوییپر وارد می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود تا مدافعان با خیال راحت‌تری به یارگیری بازیکنان و جنگ‌های اول بپردازند.

2001771

حسینی در صحنه‌ای از مسابقه روی ارسالی که داخل محوطه جریمه شد تا نزدیکی خط محوطه جریمه خارج شد و توپ را به پشت محوطه جریمه فرستاد و برای اقدام صالح حردانی ریسک نکرد، در برگشت این توپ سعید صادقی صاحب توپ شد و به شکل خطرناکی توپ به بیرون رفت، مشابه این صحنه در بازی با استقلال خوزستان هم رقم خورد و حسینی با خروجی که داشت با صالح حردانی برخورد داشت و هر دو بازیکن مصدوم شدند.

2001773

علیرضا بیرانوند هم با حضور روی خط محوطه جریمه مدافعان پرسپولیس را از پرس شدید بازیکنان استقلال خارج می‌کرد و زمانی که توپ پشت خط دفاعی پرسپولیس ارسال می‌شد با خارج شدن از دروازه پوشش مناسبی به علی نعمتی می‌داد تا این مدافع گزینه‌های بیشتری برای مهار، دفع توپ و حفظ توپ به نفع پرسپولیس قرار بگیرد.

زمان بندی و جسارت دروازه‌بان‌ها در انجام این حرکت بسیار موثر است و اگر ثانیه‌ای با تردید و اشتباه رو به رو شوند ممکن است شرایط تیم را به طور کامل تغییر دهند، حسینی در این مسابقه چندین اقدام موفق داشت اما شرایط مسابقه و فشردگی و فاصله کم بازیکنان استقلال به او اجازه نداد تا به طور کامل در نقش یک سوییپر کیپر ظاهر شود اما در دقایقی از مسابقه این عملکرد را داشت و نشان داد که رفته رفته بازیسازی از عقب زمین و عمق بیشتر خط دفاعی این تیم و حضور حسینی در بازی تیمی استقلال را شاهد خواهیم بود و استقلالی‌ها در حال کار کردن روی این مسئله هستند.

با توجه به روندی که گلرهای لیگ برتری در طول بازی‌های لیگ پیش گرفته‌اند مربیان تیم ملی می‌توانند روی بازی با پا و پوشش گلرهای تیم ملی حساب ویژه‌ای باز کنند و آمادگی استفاده از آنها در جریان بازی تیم را داشته باشند.

دیدگاه‌ها