کد خبر : 2009097 | 26 اسفند 1402 ساعت 05:45 | 16.3K بازدید | 12 دیدگاه

سیتی بزرگترین باشگاه تولیدکننده انرژی پاک می‌شود

باشگاه منچسترسیتی برای تامین انرژی برق آکادمی و ورزشگاه اتحاد بیش از 10 هزار پنل خورشیدی نصب می‌کند.

سیتی بزرگترین باشگاه تولیدکننده انرژی پاک می‌شود

به گزارش "ورزش سه"، منچسترسیتی در حال برنامه ریزی برای نصب بیش از 10 هزار پنل خورشیدی در ورزشگاه اتحاد و مرکز تمرینی‌ این باشگاه است.

سیتی در تلاش برای تولید انرژی پاک، روشی را که پیش از این باشگاه‌هایی مانند آژاکس، گالاتاسرای و پلیموث آرگیل پیاده کرده بودند، دنبال می‌کند. این پنل‌ها سالانه تا 4.39 مگاوات ساعت برق تولید می‌کنند که توان سالانه مورد نیاز برای اداره آکادمی فوتبال سیتی را جبران می‌کند.

پیت برادشاو، مدیر منابع انسانی باشگاه منچسترسیتی، گفت: "با هیجان زیادی می‌توانیم برنامه‌های خود را برای جبران کامل انرژی مورد نیاز برای اجرای عملیات روزانه آکادمی فوتبال سیتی آشکار کنیم. بدین ترتیب به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انرژی‌های تجدید پذیر در فوتبال جهان تبدیل می‌شویم.

2001854

ما می‌دانیم که تولید و مصرف انرژی‌های تجدید پذیر نقش فوق العاده مهمی دارد و به همین دلیل است که از نصب بیش از 10800 پنل خورشیدی خوشحالیم. این طرح برای اولین بار برای یک باشگاه لیگ برتری در انگلیس رخ می‌دهد و تعداد پنل‌ها و پتانسیل برای تولید برق به این معنی است که بزرگتر از استادیوم‌های آمستردام یا استانبول خواهد بود."

سیتی معتقد است که این طرح آن‌ها را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انرژی‌های تجدیدپذیر در فوتبال جهان تبدیل می‌کند. این باشگاه خوش‌بین است پس از تایید مجوز رسمی، نصب پنل‌ها تا قبل از پایان سال 2024 تایید شود و به مرحله اجرا برسد.

دیدگاه‌ها