کد خبر : 2009221 | 26 اسفند 1402 ساعت 14:45 | 1K بازدید | 0 دیدگاه

حضور 21 موی‌تای‌کار در مسابقات داخل سالن آسیا

در نخستین گام فعالیت انجمن موی‌تای و با نامه کمیته ملی المپیک 21 موی‌تای‌کار کشورمان در مسابقات داخل سالن آسیا حاضر می‌شوند.

حضور 21 موی‌تای‌کار در مسابقات داخل سالن آسیا

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، در نخستین گام فعالیت انجمن موی‌تای ایران به ریاست جواد نصیری، نماینده رسمی فدراسیون بین‌المللی موی‌تای در ایران تحت نظارت مستقیم وزارت ورزش و‌ جوانان، طی نامه‌ای توسط کمیته ملی المپیک حضور 21 موی‌تای‌کار مرد و زن ایران در ششمین دوره مسابقات داخل سالن و بازی‌های هنرهای رزمی آسیا، به مسئولان برگزاری این رقابت‌ها اعلام شد.

این رویداد ابتدای آذر ماه سال آینده به میزبانی شهر چونبوری تایلند برگزار می‌شود، ضمن اینکه هر کشور مجاز است حداکثر با 12 ورزشکار مرد و 9 موی‌تای کار زن در این بازی‌ها حاضر شود.

مطابق با دستورالعمل اجرایی این بازی‌ها، کمیته ملی المپیک کشورمان حداکثر تا 25 اسفند سال جاری فرصت داشت تا تعداد موی‌تای‌کاران اعزامی به این رویداد را به شورای المپیک آسیا اعلام کند.

در این دستورالعمل همچنین تأکید شده است که در هر رشته ورزشی از جمله موی‌تای، ارسال فهرست تعداد و اسامی ورزشکاران باید با هماهنگی و تأیید نمایندگان فدراسیون‌های جهانی و بین‌المللی آن ورزش انجام شود.

فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های موی‌تای (IFMA)، جواد نصیری را به‌عنوان نماینده خود در ایران معرفی کرده است و به رسمیت می‌شناسد که درباره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا، با نامه رسمی نصیری به کمیته ملی المپیک، حضور موی‌تای‌کاران کشورمان به شورای المپیک آسیا اعلام شد.

دیدگاه‌ها