کد خبر : 2009236 | 26 اسفند 1402 ساعت 16:26 | 20.7K بازدید | 27 دیدگاه

هاشمی: بهبود شرایط ورزشگاه ادامه دارد؛

وعده بزرگ وزیر: هزار میلیارد برای ورزشگاه آزادی!

وزیر ورزش درباره اقدامات انجام شده برای بهبود شرایط ورزشگاه آزادی حرف زد.

وعده بزرگ وزیر: هزار میلیارد برای ورزشگاه آزادی!

به گزارش "ورزش‌ سه"، کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، در حاشیه مراسم افتتاحیه هتل جدید مرکز ملی فوتبال اینطور حرف هایش را آغاز کرد: توفیق داشتیم امروز در مراسم پروژه هتل فوتبال در مرکز تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال حضور پیدا کردیم. این هتل با ظرفیت ۴۴ نفر به مرحله افتتاح و بهره‌برداری رسید. با همکاری و مساعدت شهرداری تهران که خیلی زحمات خوبی کشیدند در شأن و جایگاه تیم‌های ملی ماست که بتوانند بدون دغدغه از این ظرفیت که ایجاد شده استفاده کنند.

هاشمی در بخش دیگری از حرف‌هایش اضافه کرد: در کنار اتاق‌هایی که برای کادرفنی و بازیکنان پیش‌بینی شده، خدمات رفاهی مانند رستوران، آب درمانی و سایر خدمات نیز پیش‌بینی شده است. همچنین کلاس‌های آموزشی که نیاز است مربیان تیم ملی برگزار کنند پیش‌بینی شده و یک مجموعه خیلی مناسب است که به سهم خودم از آقای تاج و همکاران عزیز ایشان، شهردار محترم آقای زاکانی و همکارانشان تقدیر و تشکر می‌کنم.

هاشمی رشد زیرساخت‌های فوتبال را برای پیشرفت فوتبال لازم دانست و عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌های فوتبال می‌تواند به توسعه فوتبال کشور کمک کند. یک عددی را بگویم، شاید تا به امروز گفته نشده است. ما در سراسر کشور به جهت همه‌گیر بودن رشته فوتبال در سطح کشور و علاقه‌مندی جوانان نسبت به این رشته، بیشترین هیئت ورزشی در کل کشور بین فدراسیون‌ها متعلق به فدراسیون فوتبال است‌. یک چیزی بالغ بر ۶۹ میلیون متر مربع فضایی است که در اختیار فدراسیون فوتبال قرار دارد که ۲۰ میلیون متر مربع آن مساحت فضای مفید است که خود بازیکنان از آن استفاده می‌کنند. حدود ۵۲۷۹ زمین فوتبال چمن مصنوعی و طبیعی در اختیار فوتبال کشور است و خدمت‌رسانی می‌کنند.

او با بیان اینکه 44 درصد از اماکن وزارت به فوتبال اختصاص دارد، اضافه کرد: محاسبه کردیم ۴۴ درصد از اماکنی که تحت مالکیت دولت و وزارت ورزش و جوانان است، به فوتبال اختصاص یافته است. به امید خدا با برنامه‌ریزی‌هایی که فدراسیون انجام می‌دهد و با تلاش هیئت‌ها در استان‌ها با این زیرساختی که فراهم شده شاهد موفقیت و رشد بیش از پیش فوتبال کشورمان باشیم. 

پس از حرف‌های ابتدایی هاشمی، وزیر ورزش، خبرنگاری از او درباره وضعیت نامناسب ورزشگاه آزادی پرسید. وزیر ورزش در واکنش به این سوال گفت: از زمانی که ما آمدیم ورزشگاه آزادی یک متر خزانه چمن نداشت و الان برابر همان زمین چمن، ما خزانه داریم. شرایط چمن خوب شده اما شاید کافی نباشد. بحث بازسازی ورزشگاه ادامه پیدا می‌کند، دولت مصمم است که بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بازسازی ورزشگاه پیش‌بینی کند که این اقدامات می‌تواند به بازسازی مجموعه کمک کرده و این دغدغه را برطرف کند.
کیومرث هاشمی پس از پاسخ دادن به این سوال با وجود تلاش خبرنگاران برای ادامه مصاحبه از آنها جدا شد.

دیدگاه‌ها