کد خبر : 2009359 | 27 اسفند 1402 ساعت 08:48 | 806 بازدید | 0 دیدگاه

حالِ هندبال بانوان نصف‌جهان بهتر می‌شود

پس از سال‌ها تک نماینده بودن هندبال بانوان اصفهان در لیگ برتر، حال نامی‌نو با نایب‌قهرمانی لیگ دسته یک جواز لیگ‌برتری‌اش را به‌دست آورد.

حالِ هندبال بانوان نصف‌جهان بهتر می‌شود

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، مرحله نهایی لیگ دسته یک هندبال بانوان از ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۲ با ۴ تیم رایزکو تهران، نامی‌نو اصفهان، استقلال قزوین و لوله گستر اسفراین به میزبانی اصفهان برگزار شد که در پایان تیم هندبال رایزکو تهران و نامی‌نو اصفهان راهی فینال شده و دختران اصفهان بر سکوی دوم ایستادند تا با نایب قهرمانی سهمیه حضور در لیگ هندبال بانوان را کسب کنند.

تا پایان رقابت‌های لیگ‌برتر ۱۴۰۲ تنها تیم هندبال بانوان سپاهان بود که به‌عنوان نماینده نصف‌جهان در لیگ حضور داشت، اما اکنون پس از چندسال تیم هندبال نامی‌نو توانست با نتیجه ۲۳ بر ۲۰ در برابر تیم رایزکو تهران به نایب قهرمانی رسیده و لیگ‌ برتری شود که می‌تواند خبر از روزهای روشن و رو به رشد هندبال بانوان اصفهان بدهد.

مژگان روح‌نواز، سرمربی تیم هندبال بانوان نامی‌نو در گفت‌وگو با ایسنا، پس از صعود تیمش به سوپرلیگ اظهار کرد: هدف اصلی ما رسیدن به سوپر لیگ بود. یکی از برنامه‌هایی که به باشگاه دادیم این بود که بتوانیم دو تیم در اصفهان را همزمان پایه‌سازی کنیم‌.

او با تاکید بر اینکه نباید با نیرو و پتانسیل خوبی که در اصفهان وجود دارد فقط یک تیم سپاهان برای هندبال باشد، گفت: می‌خواستیم هندبال بانوان را از حالت تک قطبی خارج کرده و یک تیم دیگر اضافه کنیم. وقتی دو تیم هندبال در اصفهان باشد کیفیت بالا می‌رود.

سرمربی نامی نو درباره تشکیل این تیم توضیح داد: تیم هندبال نامی‌نو از مهرماه با حمایت هندبال اصفهان تشکیل شد و حدودا از اواسط آبان‌ماه باشگاه نامی‌نو حمایت اسپانسری خود را شروع کرد. تعدادی از بازیکنان جوان و نوجوانی از تیم سپاهان که نتوانسته بودند بازی کنند، ترکیب تیم نامی‌نو را با سطح متوسط خوب تشکیل دادند. پس از شروع مسابقات و کشف ضعف‌ها، مبنا بر این شد که علاوه بر بازیکنان بومی باید از غیربومی نیز استفاده کنیم.

روح‌نواز تصریح کرد: بازیکن بسیار خوبی را در دوره اول و دوم با آسیب‌دیدگی شدید از دست دادیم، همچنین قبل از شروع دوره سوم بازی‌ها کاپیتان تیم نامی‌نو دچار ضربه شدید به کمر شد و نتوانستیم از او در ادامه استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، اصفهان به‌عنوان استان هندبال‌خیز ایران است، اما برخلاف حضور ۴ نماینده در لیگ‌برتر آقایان، تنها یک نماینده در لیگ‌برتر بانوان داشت که سپاهانی‌ها لیگ ۱۴۰۲ را با رده چهارمی جدول به پایان رساندند.

حال با کسب سهمیه لیگ برتری نامی‌نو برای فصل بعد و حضور ۲ تیم از اصفهان، می‌توان بیش از پیش به آینده هندبال بانوان اصفهان امیدوار بود.

دیدگاه‌ها