کد خبر : 2009410 | 27 اسفند 1402 ساعت 12:21 | 6.5K بازدید | 0 دیدگاه

سه مصاف سرنوشت‌ساز در هفته شانزدهم لیگ زنان؛

قهرمانی نه، داربی زنان تهرانی برای بقا در لیگ!

مسابقات امروز لیگ برتر زنان حساسیت ویژه‌ای برای تعیین سرنوشت تیم‌های سقوط کننده به رده پایین‌تر خواهد داشت.

قهرمانی نه، داربی زنان تهرانی برای بقا در لیگ!

به گزارش ''ورزش سه''، هفته شانزدهم لیگ برتر زنان درحالی امشب از ساعت ۱۹ آغاز می‌شود که حساس‌ترین جدال این هفته بین تیم‌های خاتون بم و ملوان بندرانزلی، فردا در همین ساعت برگزار خواهد شد. اما امروز چهار مسابقه دیگر این هفته از رقابت‌ها برگزار می‌شود و به دلیل شرایط جدول، این چهار مسابقه حساسیت بسیار زیادی برای تیم‌های پایین جدول خواهد داشت.

اگرچه روی کاغذ کماکان می‌توان برای شهرداری سیرجان شانس قهرمانی قائل شد اما قهرمانی یکی از دو تیم خاتون و یا ملوان در لیگ جاری و در فاصله سه هفته تا پایان لیگ پانزدهم قطعی به نظر می‌رسد؛ به همین دلیل مسابقات امروز نه برای تعیین قهرمانی اما برای تعیین سرنوشت تیم‌های ته جدولی حساسیت بسیار بالایی دارد.

آوا و پیکان، دو تیم پایتخت‌نشین لیگ برتر زنان درحالی به مصاف هم خواهند رفت که به ترتیب ۶ و ۱۷ امتیاز دارند و در جایگاه دهم و ششم جدول رده‌بندی ۱۰ تیمی لیگ برتر زنان قرار گرفته‌اند. اگرچه به نظر می‌رسد پیکان در نیم فصل دوم با کسب نتایج نسبتا خوب خود را از منطقه سقوط دور کرده است اما دیگر تیم تهرانی یعنی آوا، موقعیت خوبی در جدول لیگ زنان ندارد. فاصله آن‌ها با تیم هشتم جدول یعنی کانی کردستان تنها ۳ امتیاز است و برای رسیدن به این رتبه و فرار از موقعیت سقوط باید امروز از سد پیکان بگذرند. در واقع می‌توان گفت داربی امروز تهرانی‌ها، یکی از حساس‌ترین مسابقات روز نخست هفته پانزدهم لیگ برتر زنان خواهد بود و تاثیر ویژه‌ای در مشخص شدن یکی از تیم‌های سقوط کننده خواهد داشت.

2002396

بعد از آوا، ایساتیس‌کران فارس دومین تیم در منطقه سقوط است. آن‌ها با ۸ امتیاز در جایگاه نهم جدول رده‌بندی قرار دارند و اتفاقا امروز به مصاف تیمی خواهند رفت که آن‌ها هم یکی از شانس‌های سقوط به رده پایین‌تر هستند. ایساتیس امروز میزبان نماینده البرز خواهد بود. البرزی‌ها هم‌اکنون با ۱۱ امتیاز در رتبه هفتم جدول قرار دارند و فاصله دو تیم با یکدیگر تنها ۳ امتیاز است. ایساتیس در صورت پیروزی در این مسابقه می‌تواند به بقا در لیگ برتر زنان امیدوار باشد اما در صورت متحمل شدن دوازدهمین شکست این فصل، بیش از پیش خطر سقوط را حس خواهد کرد.

اما در میان سه تیم پایین جدول، کانی کردستان سخت‌ترین روز را پشت سر خواهد گذاشت. این تیم هم اکنون با ۹ امتیاز در رتبه هشتم جدول قرار دارند و امروز مصاف بسیار سختی مقابل تیم ۳۱ امتیازی شهرداری سیرجان خواهند داشت. کانی برای امتیاز گرفتن در این مسابقه از شاگردان مریم ایراندوست، باید غیرممکن‌ها را ممکن کند تا کماکان حداقل بتواند جایگاه فعلی خود را در جدول حفظ کرده و به استقبال دو دیدار پایانی خود در لیگ پانزدهم برود.

2002397

برنامه هفته شانزدهم لیگ برتر زنان به شرح زیر است:

2002398

دیدگاه‌ها