کد خبر : 2009676 | 28 اسفند 1402 ساعت 12:22 | 2.4K بازدید | 2 دیدگاه

قاسم علی‌عسگری: کشتی تهران سال‌ها در رکود بود

رئیس هیئت کشتی تهران با اشاره به رشد سه برابری جمعیت کشتی استان تهران در ۱۴ ماه گذشته گفت: کشتی تهران سال‌ها در رکود بود.

قاسم علی‌عسگری: کشتی تهران سال‌ها در رکود بود

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، نشست خبری قاسم علی‌عسگری، رئیس هیئت کشتی استان تهران، به همراه علیرضا رضایی، دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان و سرمربی تیم کشتی آزاد استان تهران، و حبیب‌الله اخلاقی، مدیر فنی کشتی فرنگی تهران، در محل هیئت کشتی استان تهران برگزار شد.

علی عسگری در این نشست با اشاره به عملکرد هیئت کشتی تهران در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: بعد از ۱۴ ماه که به عنوان مسئول هیئت کشتی در خدمت کشتی استان تهران بوده‌ام، گزارشی از عملکرد کشتی تهران را ارائه خواهم کرد. علی‌رغم میل باطنی به هیئت کشتی تهران آمدم اما به محض ورود سعی کردم تمام تلاشم را برای رشد کشتی تهران انجام دهم، بر همین اساس از بزرگان و عنوان‌داران کشتی مثل اکبر فلاح، محمد بنا، علیرضا رضایی،‌ صادق گودرزی، حبیب‌الله اخلاقی و برخی دیگر استفاده کردیم. کشتی تهران متاسفانه سال‌ها با رکود مواجه بود و باعث شد صلابت و قدرت گذشته را از دست بدهد. خدا را شکر با حضور این بزرگان و تلاش‌هایی که داشتند، اتفاقات خوبی در کشتی تهران رقم خورد.

رئیس هیئت کشتی تهران با اشاره به افتخارات کشتی‌گیران تهران خاطرنشان کرد: روزی که آمدم ۸۷۵۰ کشتی‌گیر در تهران داشتیم اما امروز این جمعیت به ۲۴۱۰۰ نفر رسیده و تلاش ما این است سال آینده این تعداد را به ۴۰ هزار نفر برسانیم. از علیرضا دبیر تشکر می‌کنم که سالن بسیار خوب و زیبای هفتم تیر را در اختیار ما قرار داده و با وجود این سالن که افتخار ملی ما محسوب می‌شود، توانایی برگزاری مسابقات مختلف را داریم. امکاناتی مثل اسکان کشتی‌گیران، سالن گرم و دیگر امکانات نیز در این مجموعه قرار دارد که به ما توانایی برگزاری مسابقات مختلف را می‌دهد.

او ادامه داد: چشم‌انداز خوبی برای کشتی تهران داریم و انشاءالله در رده بزرگسالان امید داریم یونس امامی و امیرعلی آذرپیرا، دو ملی پوش تهران در المپیک پاریس باشند. سعی کردیم کشتی تهران دور از تنش باشد و به هم‌دلی میان جامعه کشتی که حلقه مفقوده کشتی استان بود، برسیم. خودم شخصا با هر قهرمانی که فکر می‌کردیم می‌تواند به کشتی تهران کمک کند تماس گرفتم تا وارد گود شوند. بزرگانی مثل فلاح و رضایی بدون چشم‌داشت به کمک کشتی تهران آمدند. آقای بنا هم به دلیل مشکلات شخصی که داشتند کناره‌گیری کردند و آقای اخلاقی در کشتی فرنگی به کمک کشتی تهران آمد. تیمی از استان تهران به مسابقات بین‌المللی ارمنستان با هدایت علیرضا رضایی رفت که نتایج خوبی را رقم زد. در بهمن‌ماه با حضور بیش از سه هزار کشتی‌گیر رکورد خوبی در برگزاری جشنواره خردسالان رقم زدیم. کشتی‌گیران مستعد زیر نظر هیئت کشتی در حال تمرین‌اند و قطعا آینده‌سازان کشتی ایران خواهند بود.

دیدگاه‌ها